Google rozszerza wyniki wyszukiwania o Search Box

search box

Niecały miesiąc temu w google.com pojawił się odświeżony snippet. Pierwszy wynik wyszukiwania, jeśli jest dużą stroną z wyszukiwarką i posiada linki witryny, to zaraz pod nim pojawia się dodatkowe okno wyszukiwania, które pozwala przeszukać tylko pierwszą znalezioną domenę.


Zobacz Pozycjonowanie sklepu internetowego - 2 częściowe szkolenie online


Search Box w tej postaci widoczny jest od miesiąca, natomiast wcześniej pojawiał się on pod linkami witryny. Jeśli jesteś właścicielem dużej strony i ma on linki witryny, może to być np. forum lub portal (jak w przykładzie poniżej) to możesz skorzystać z tego rozwiązania.

searchbox

Google oferuje obsługę dodatkowe znacznika opartego o schema.org/SearchAction, który pozwala jeszcze lepiej im się podpiąć do wyszukiwarki wewnętrznej. Jednak zastrzega sobie, że Search Box pojawi się tylko dla stron, które oni wybiorą. Wybierają na podstawie zapytań nawigacyjnych wprowadzanych przez użytkowników oraz danych zamieszczonych na stronie.

Tu znajduje się pełna instrukcja jak uruchomić tę wyszukiwarkę.

https://developers.google.com/webmasters/richsnippets/sitelinkssearch

The following two tabs change content below.

Artur Strzelecki

Niezależny specjalista SEM, który upowszechnia wiedzę o marketingu w wyszukiwarkach internetowych. W wolnych chwilach doradza dużym i małym klientom.

4 przemyślenia nt. „Google rozszerza wyniki wyszukiwania o Search Box

  1. Coś mi się wydaje, ze zmiana dla zmiany. Przeciętny zjadacz i tak z tego nie skorzysta.

  2. W jaki sposób wpływać na to, co jest pod wyszukiwarką? Nie wiem, jak to się fachowo nazywa. Chodzi mi o te małe 6 „boksów” pod wyszukiwarką o przykładowych tutaj tytułach „Niższe ligi” czy „Ekstraklasa”. Czy można w jakiś sposób sobie ustawić, jakie dokładnie podstrony mają być w ten sposób wyświetlane?

  3. Mam ten sam problem co Darek. Jak pozmieniać treść w tych boksach ? W moim przypadku pokazują się niechciane linki np. do tagów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *