Różnica w danych między starą a nową wersją Search Console

Od jakiegoś czau dostępna jest nowa wersja Search Console. W nowej wersji narzędzia znajduje się znacznie dłuższy okres danych, niż w poprzedniej wersji. Do tej pory można było przeglądać dane do 90 dni wstecz. W nowej wersji okres dostępu do danych archiwalnych został wydłużony do 16 miesięcy. Nowe wersja jest jeszcze oznaczona jako beta i można znaleźć w niej pewne błędy. Jednym z nich jest różnica w danych w tych samych przedziałach czasu.


Zobacz 7 częściowe szkolenie online z pozycjonowania i optymalizacji


Przeglądając dane w obu wersjach konsoli w okresie 28 dni, dostrzegłem, że wyświetlane są różne wartości na temat kliknięć, wyświetleń, CTR i pozycji. Liczby były do siebie zbliżone ale nie identyczne. Po kilku próbach zmian na osi czasu, okazało się, że to co w nowej wersji konsoli wyświetlane jest pod opcją ostatnie 28 dni, jest tym samym co w starej wersji jest udostępnione za ostatnie 27 dni. Poniżej zamieszczam trzy przykłady z każdego rodzaju ruchu: sieć, grafika i video.

Video

video new gsc

Grafika

grafika old gsc grafika new gsc

Sieć

siec new gsc

Jak widać na załączonych przykładach, okres w nowej konsoli wynosi 28 dni, a w starej to jest 27 dni. Wtedy dane na obu wykresach pokrywają się ze sobą.


Zapisz się do newslettera wypełniając pola poniżej. Będziesz na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami związanymi z Silesia SEM i informacjami o marketingu internetowym w sieci. Nie spamujemy.

Zostanie wysłany do Ciebie e-mail potwierdzający: przeczytaj zawarte w nim instrukcje, aby potwierdzić subskrypcję.

Twój email:

 Zapoznałem się z polityką prywatności.
The following two tabs change content below.

Artur Strzelecki

Niezależny specjalista SEM, który upowszechnia wiedzę o marketingu w wyszukiwarkach internetowych. W wolnych chwilach doradza dużym i małym klientom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *