Odzyskiwanie linków z wygasłych domen – szkolenie online

Odzyskiwanie linków z wygasłych domen jest jedną z trzech metod zdobywania linków opartych o tzw. broken link building. W zakres tych technik zaliczamy:

 • broken 404 link building,
 • broken links link building,
 • broken DNS link building.

Broken 404 oraz broken links

Pierwsze dwie metody są oparte o socjotechniki. Głównie polegają na wyszukiwaniu niedziałających linków w obrębie jednej domeny lub wyszukaniu niedziałających stron, do których prowadzą linki z innych domen. Metody są świetnie opisane i zilustrowane w zagranicznych przewodnikach, które można przeczytać pod poniższymi adresami:

Już w zeszłym roku wspominałem o tych technikach link buildingu na szkoleniu stacjonarnym. Jednak te modne na zachodzie metody socjotechniczne, mają problem by przyjąć się w polskiej świadomości i być tak skuteczne, jak zachwalają je osoby, które na co dzień się tym zajmują. Na naszym rodzimym podwórku można znaleźć nieliczne wzmianki na ten temat pod tymi adresami:

 Broken DNS Link Buidling

Odzyskiwanie linków z wygasłych domen jest trzecią techniką, która nie jest ani popularną metodą ani powszechnie stosowaną. Wynika to z braku świadomości jak dobre i skuteczne mogą być linki pochodzące z takiej domeny. Naturalnym wrogiem tej metody jest masowe rejestrowanie wygasających domen, zaraz po tym jak możliwa staje się ich ponowna rejestracja. Przeważnie robią to osoby zajmujące się handlem domenami na rynku wtórnym lub wyszukujące domeny pod zaplecze pozycjonujące.

Natomiast rejestrując wygasłą domenę w celu zdobycia linków, można osiągnąć bardzo dobre rezultaty oraz sukces w pozycjonowaniu stron. Zarówno dotyczy to wzrostu pozycji na określone słowa kluczowe oraz ogólnego wzrostu ruchu organicznego z wyszukiwarki.

Metodę tę poszerzyłem o różne aspekty związane z jej ochroną, szybkością i jakością. W oparciu o te metodę oraz rzeczywisty przypadek przeprowadziłem zamknięte szkolenie, które zebrało bardzo dobre opinie. Przyszedł czas by wyjść z tą techniką na zewnątrz i powiedzieć o niej więcej.

Szkolenie online

Czego dowiesz się na szkoleniu online?

Szkolenie odbędzie się 9 listopada 2016 roku (środa), o godzinie 10:00 sesja przedpołudniowa oraz ponownie o godzinie 21:30 sesja wieczorna na platformie Anymeeting i potrwa 90 minut (60 minut program szkolenia, 30 minut sesja pytań i odpowiedzi). Szkolenie będzie nagrywane, potem będzie można do niego powrócić. Sesja przedpołudniowa jest dla osób chcących skorzystać ze szkolenia w godzinach pracy, sesja wieczorna jest dla osób chcących skorzystać ze szkolenia po godzinach pracy.

Podczas otwartego szkolenia online, każdy uczestnik pogłębi swoją wiedzę jak dobrze odzyskiwać linki z wygasłych domen i robić to tak skutecznie by przyniosło to sukces stronom, które są pozycjonowane. Program szkolenia zawiera następujące punkty:

 1. Wyszukiwanie wygasłych/wartościowych domen
 2. Badanie przydatności domen
 3. Rejestracja wygasłej domeny
 4. Przekierowanie wygasłej domeny
 5. Maskowanie linków/IP/DNS
 6. Pełna informacja o linkach

W trakcie szkolenia dowiesz się jak szukać wygasłych domen i gdzie rozpocząć poszukiwania. Ważne jest też zbadanie przydatności domen, ponieważ nie każda domena wygasła a wolna do zarejestrowania, nadaje się do tego. Proces rejestracji wygasłej domeny właściwie nie różni się niczym od rejestracji nowej domeny. Jedyne co jest ponadto potrzebne to dodatkowy hosting, na którym zostaną umieszczone pliki odpowiedzialne zarówno za przekierowanie domeny oraz jej zamaskowanie w popularnych eksploratorach linków. Ostatnia część szkolenia związana jest ze stworzeniem poufności dla całego przedsięwzięcia poprzez ochronę adresów IP i DNS. Całość zostanie zilustrowana na rzeczywistym przykładzie.

Co otrzymam na szkoleniu?

 • Każdy uczestnik szkolenia otrzyma po szkoleniu materiały ze szkolenia w postaci PDF. Dokument będzie zawierał wszystkie slajdy wraz z objaśnieniami.
 • Każdy uczestnik otrzyma indywidualny certyfikat uczestnictwa w szkoleniu.
 • Uczestnicząc w szkoleniu, otrzymasz też wszystkie odpowiedzi na szczegółowe i techniczne pytania.

Cena udziału w szkoleniu to kwota 199zł brutto. Kwotę można zaliczyć do kosztów firmy podając w trakcie rejestracji dane do faktury VAT.


Naturalnie, w ramach jednej firmy przed monitorem może zasiąść więcej niż jedna osoba 🙂 właściwie tyle osób, ile się przed monitorem zmieści. Jednak w samym szkoleniu jest limit 25 miejsc dla uczestników i decydować będzie pierwszeństwo zgłoszenia oraz opłacenia uczestnictwa w nim. Wielu z nas wie, że pozycjonowanie za 200 zł już się kończy i trzeba szukać nowych metod. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by taką kwotę zainwestować w swoje umiejętności i wiedzę.

Inne szkolenia

Jeśli interesują Cię inne zagadnienia związane z optymalizacją i pozycjonowaniem strony internetowej, zapisz się również na poniższe szkolenia:

 1. Content + Outreach w PL – 16 listopada 2016
 2. Migracja strony internetowej – 23 listopada 2016
 3. Optymalizacja wydajności strony  – 30 listopada 2016
 4. Pozycjonowanie lokalne w Google – 7 grudnia 2016

Opinie z pierwszej edycji

Pierwsze szkolenie z odzyskiwania linków z wygasłych domen już się odbyło i zostało dobrze przyjęte. Poniżej, krótki wycinek z wątku na FB.

Broken DNS Link Building
Kilka opinii po pierwszym szkoleniu

Kilka słów o mnie

Artur StrzeleckiArtur Strzelecki – prowadzę szkolenia z zakresu marketingu internetowego. Są to zarówno szkolenia komercyjne oraz w projektach finansowanych z Unii Europejskiej. Przeprowadziłem ponad 200 szkoleń dofinansowanych z EFS Kapitał Ludzki nt. marketingu w internecie i wyszukiwarce Google, w których wzięło udział ponad 400 uczestników. Zorganizowałem oraz przeprowadziłem ponad 50 szkoleń komercyjnych z marketingu internetowego, w których udział wzięło ponad 350 uczestników, a wielu z nich można zaliczyć do poziomu zaawansowanego. Na co dzień spełniam się jako pracownik Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, od jakiegoś czasu ze stopniem naukowym doktora.

Formularz rejestracyjny:

Odzyskiwanie linków z wygasłych domen w dniu 2018-11-13
Content + Outreach w PL w dniu 2018-11-20
Migracja strony internetowej w dniu 0000-00-00
Optymalizacja wydajności strony w dniu 0000-00-00
Pozycjonowanie lokalne w Google w dniu 0000-00-00
Cena brutto (z VAT):
Imię: *
Nazwisko: *
E-mail: *
Faktura VAT:
Regulamin: Oświadczam, że rejestrując się zapoznałem się i akceptuję Regulamin
Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Artura Strzeleckiego w celu skorzystania z prowadzonej przez niego usługi szkolenia. Zapoznałem się z Polityką prywatności. Niniejsza zgoda wyrażona jest dobrowolnie, a osoba jej udzielająca ma możliwość żądania usunięcia danych osobowych w każdym czasie.