Wersja mobilna strony już czynnikiem rankingowym w Google

Responsive Design

Zgodnie z tym co Google sugerowało od dłuższego czasu, już wkrótce posiadanie wersji mobilnej strony internetowej będzie brane jako czynnik rankingowy w wynikach wyszukiwania.


Zobacz 7 częściowe szkolenie online z pozycjonowania i optymalizacji


W połowie listopada 2014 roku, można było zauważyć testy różnych oznaczeń w wynikach wyszukiwania na urządzeniach mobilnych, stron, które są mobilne. Wersja ostateczna pojawiła się w połowie grudnia i w polskiej wersji językowej brzmi „Na komórki„.

Podczas wyszukiwania treści na urządzeniach mobilnych użytkownicy powinni otrzymywać jak najbardziej trafne i aktualne wyniki – niezależnie od tego, czy potrzebne informacje znajdują się na stronach w wersji mobilnej czy w aplikacjach.

Ponieważ użytkownicy coraz częściej korzystają z internetu na urządzeniach mobilnych, algorytm wyszukiwarki Google został dostosowany do tych nowych wzorców. Wcześniej zaktualizowali algorytm pod kątem poprawnej konfiguracji witryn i możliwości wyświetlania ich na smartfonach. Ułatwili znajdowanie witryn zoptymalizowanych pod kątem komórek oraz wprowadziliśmy indeksowanie aplikacji aby uwidocznić ich wartościową treść.

Wkrótce zostaną wprowadzone dwie istotne zmiany, które mają na celu pomoc użytkownikom w odnajdywaniu treści dostosowanych do komórek.

1. Więcej witryn mobilnych w wynikach wyszukiwania

Od 21 kwietnia optymalizacja mobilna będzie coraz istotniejszym wyznacznikiem pozycji w wynikach wyszukiwania. Zmiana ta będzie widoczna w wyszukiwaniach mobilnych we wszystkich językach, na całym świecie i znacząco wpłynie na wyniki wyszukiwania w Google. W rezultacie użytkownicy będą częściej uzyskiwać wyniki o wysokiej jakości:

  • trafne z punktu widzenia zapytań,
  • optymalne dla danego urządzenia.

Każdy webmaster może się przygotować do tej zmiany. Te narzędzia pozwolą sprawdzić strony internetowe z perspektywy Googlebota:

2. Więcej treści pochodzących z aplikacji w wynikach wyszukiwania

Od teraz informacje z aplikacji będą też ważnym czynnikiem decydującym o pozycji w rankingu wyszukiwania dla zalogowanych użytkowników, którzy mają te aplikacje zainstalowane.

Oznacza to również, że treści pochodzące z aplikacji będą lepiej widoczne w wyszukiwarce. Aby dowiedzieć się jak wdrożyć indeksowanie aplikacji, które pozwoli nam na uwidocznienie tych informacji w wynikach wyszukiwania, sprawdź ten poradnik na stronie Google Developers.

Źródło: http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2015/02/finding-more-mobile-friendly-search.html


Zapisz się do newslettera wypełniając pola poniżej. Będziesz na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami związanymi z Silesia SEM i informacjami o marketingu internetowym w sieci. Nie spamujemy.

Zostanie wysłany do Ciebie e-mail potwierdzający: przeczytaj zawarte w nim instrukcje, aby potwierdzić subskrypcję.

Twój email:

 Zapoznałem się z polityką prywatności.

The following two tabs change content below.

Artur Strzelecki

Niezależny specjalista SEM, który upowszechnia wiedzę o marketingu w wyszukiwarkach internetowych. W wolnych chwilach doradza dużym i małym klientom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *