First Click Free – teraz zostały tylko trzy!

Pierwsze wejście bez ograniczeń

Płatne treści oferowane przez duże portale prasowe są dostępne bezpłatnie dzięki usłudze Google News. Obecnie dostęp wynosi 3 artykuły dziennie od jednego wydawcy.


Zobacz 7 częściowe szkolenie online z pozycjonowania i optymalizacji


Gazety, które chcą pobierać opłaty za swoje treści mogą robić to dowolnie. Jednak jeśli chcą być uwzględnione w Google News, to pewien zasób treści musi być bezpłatny. Gdy Google wprowadzał usługę First Click Free ponad 10 lat, w tamtym czasie zupełnie inaczej wyglądała konsumpcja treści. Dzisiaj jest wszechobecny multiscreening i korzystanie z wielu urządzeń.

W 2009 roku Google News ograniczyło dostęp do 5 artykułów dostępnych bezpłatnie od jednego wydawcy. Ograniczenie wprowadzono, ponieważ wydawcy czuli, że czytelnicy mogę nadużywać ducha dostępu do treści z wykorzystaniem Google News.

W tym roku wydawcy również zwrócili się do Google News o weryfikację wcześniejszych ustaleń. Wynika to z wszechobecnego multiscreeningu. Google News przystał na prośby wydawców i ograniczył First Click Free do 3 wyświetleń w obrębie jednego wydawcy treści, które są dostępne w ramach rejestracji lub subskrypcji.

To rozwiązanie jest preferowane przez Google, ponieważ korzystne jest zarówno dla czytelników, jak i wydawców. Pozwala Googlebotowi na pełne indeksowanie treści, co zwiększa prawdopodobieństwo odwiedzenia  witryny przez użytkowników i zachęca ich do subskrypcji.

Źródło: googlewebmastercentral.blogspot.com/2015/09/first-click-free-update.html


Zapisz się do newslettera wypełniając pola poniżej. Będziesz na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami związanymi z Silesia SEM i informacjami o marketingu internetowym w sieci. Nie spamujemy.

Zostanie wysłany do Ciebie e-mail potwierdzający: przeczytaj zawarte w nim instrukcje, aby potwierdzić subskrypcję.

Twój email:

 Zapoznałem się z polityką prywatności.

The following two tabs change content below.

Artur Strzelecki

Niezależny specjalista SEM, który upowszechnia wiedzę o marketingu w wyszukiwarkach internetowych. W wolnych chwilach doradza dużym i małym klientom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *