Jak zdobyć link dofollow z domeny gov.pl – krok po kroku

web.gov.pl

Jak pozyskać dobry link z domeny gov.pl? Dobry link to taki, który przyniesie wartościowy ruch i jest zorientowany tematycznie. Domeny gov.pl nie można zarejestrować dla osoby prywatnej, dlatego Google bardzo ufa treściom, które się na nich znajdują, ponieważ są one autoryzowane przez różne instytucje państwowe.


Zobacz Pozycjonowanie sklepu internetowego - 2 częściowe szkolenie online


Domena, która wspiera ebiznes i go promuje to web.gov.pl. Zadaniem tej strony jest:

 • zachęcenie obecnych i przyszłych przedsiębiorców do rozpoczęcia biznesu w Internecie,
 • stworzenie platformy wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy firmami działającymi w e-biznesie,
 • promocja innowacyjnych pomysłów na e-usługi i technologie B2B,
 • przekazanie praktycznych informacji, w jaki sposób poprawnie przygotować wniosek o dofinansowanie e-biznesu ze środków, Unii Europejskiej, oraz jak prowadzić i rozliczyć projekt.

Parametry domeny widziane okiem zewnętrznych narzędzi to (MajesticSEO):

 • Domen linkujących – 1,745
 • Różne adresy IP – 1,182
 • „Klasy C” – 862
 • Linków prowadzących do strony – 473,962
 • Linków z domen edu.pl – 2,272
 • Linków z domen gov.pl – 215,172
 • Liczba domen edukacyjnych – 15
 • Liczba domen gov – 30
 • Citation Flow – 51
 • Trust Flow – 38

Prawie wszystko, co widzimy powyżej to naturalne linki, zorientowane tematycznie dla stron, które również zajmują się e-biznesem. Na tej stronie każdy może zarejestrować swoje konto. Konto pozwala dodawać wydarzenie do bazy wydarzeń oraz dane o swojej firmie. Możliwości pozyskania tematycznego linka jest wiele. Zwrócę tutaj uwagę, że zdecydowana większość linków jest nofollow, jednak nie ma to znaczenia, ponieważ za tymi linkami idzie także ruch. W określonych sytuacjach, można jednak pozyskać też link dofollow.

Ścieżka do pozyskania linku:

Rejestracja na web.gov.pl

Powyższy formularz należy wypełnić i założyć konto na portalu. Po uruchomieniu konta, otrzymujesz dostęp do dodawania wydarzeń. Jak widać, portal zachęca do promowania siebie i swoich projektów w katalogach oraz dodawania wydarzeń do bazy.

Dodanie wydarzenia na web.gov.pl
Dodanie wydarzenia do bazy. Należy uzupełnić wszystkie pola, a w miejscu przeznaczonym do podania linku z opisem wystarczy podać adres URL, który będzie wyświetlany na stronie.

Silesia SEM #9 na web.gov.pl

Wyżej znajduje się dodane do bazy wydarzeń spotkanie Silesia SEM #9. Linki w opisie są oznaczone jako nofollow i tutaj dobrze to portal rozegrał, bo anchory zostały przeze mnie idealnie dobrane. Natomiast link, który jest dofollow to adres URL do strony z opisem wydarzenia co jest jak najbardziej poprawne.

W ten zilustrowany sposób możesz wzbogacić profil linków prowadzący do twojej strony oraz pozyskać zorientowany tematycznie ruch.


Zapisz się do newslettera wypełniając pola poniżej. Będziesz na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami związanymi z Silesia SEM i informacjami o marketingu internetowym w sieci. Nie spamujemy.

Zostanie wysłany do Ciebie e-mail potwierdzający: przeczytaj zawarte w nim instrukcje, aby potwierdzić subskrypcję.

Twój email:

 Zapoznałem się z polityką prywatności.

The following two tabs change content below.

Artur Strzelecki

Niezależny specjalista SEM, który upowszechnia wiedzę o marketingu w wyszukiwarkach internetowych. W wolnych chwilach doradza dużym i małym klientom.

15 przemyśleń nt. „Jak zdobyć link dofollow z domeny gov.pl – krok po kroku

 1. Bardzo ciekawy artykuł. W dobie zaspamowanych lub oflagowanych miejscówek taki link DF i do tego neutralny z adresem strony na pewno się przyda dla poprawienia reputacji domeny. Zaraz biorę się za wypełnianie formularza według instrukcji i myślę, że nie będzie to nic trudnego. Mam jednak do Ciebie pytanie odnośnie linków NF. Jakiej wtyczki używasz aby w ten sposób wyeksponować na stronie linki z atrybutem no-follow? Pytam ponieważ jest to bardzo czytelne i od razu rzuca się w oczy. Ja używam opcji zaznaczania NF w seoquake ale niestety tam tylko wtyczka przekreśla odnośnik i taki link nie jest tak bardzo widoczny.

 2. Ciekawy i przydatny artykuł. Zabieram się za formularz rejestracyjny. Link czy też linki z takiej domeny na pewno będą wartościowe :). Dzięki!

 3. Dziekuje za wartosciowy artukół. Takie wskazówki są jak najbardziej cenione w oczach wszystkich 😉

 4. Artur, dziękuję za cenną podpowiedź. Jak zwykle bardzo rzeczowo i dokładnie opisałeś temat 🙂 Aktualnie coraz trudniej jest zdobyć dobrgo linka, a w szczególności z domen gov.pl . W serwisie web.gov.pl możemy dodawać firmy, jak również same usługi.

 5. Nie znałem wcześniej tego sposobu na zdobywanie linków. Pomocny artykuł. Dzięki

 6. To tez uczyniłem według twoich rad i wszystko gra tylko mówimy tylko chyba o linku nofollow ponieważ w wpisie link jest tak budowany.Ale faktycznie daje to możliwość zwiększenia autorytetu domeny.
  Ale według mnie i tak warto przydatny artykuł pozdrawiam autor12

 7. Fajna metoda, pozwala pozyskać kilka niezłych linków. Ale to cały czas nie jest domena .gov 🙁

 8. Bardzo fajny poradnik, mało tego – nie trzeba koniecznie dodawać wydarzenia, bowiem na stronie jest również katalog firm 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *