Rich results – nowe narzędzie od Google (beta)

Google rich results

Przez lata w Google pojawiło się wiele możliwości, dzięki którym można podkreślić zawartość strony w wynikach wyszukiwania. Google nazywało te rozwiązania na kilka sposobów jak rich snippets (fragmenty sformatowane lub fragmenty rozszerzone), rich cards (karty rozszerzone) lub enriched results (wyniki wzbogacone). Od tej pory w dokumentacji Google wszytko będzie nazywane Rich results (elementy rozszerzone).


Zobacz 7 częściowe szkolenie online z pozycjonowania i optymalizacji


Dodatkowo Google udostępnia nowe narzędzie: Test wyników dla elementów rozszerzonych, aby łatwiej sprawdzić diagnostykę strony.

Nowe narzędzie sprawdza czy na stronie są dane strukturalne, które spełniają warunki aby zostać pokazane jako elementy rozszerzone. Narzędzie rozpoznaje  dane zapisane w formatach JSON-LD, Microdata i RDF. Obecnie narzędzie jest w fazie beta i rozpoznaje formaty jak przepisy kulinarne, oferty pracy, filmy i kursy. Jednak w przyszłość ta lista ma zostać powiększona.

Korzystanie z narzędzia jest łatwe., wystarczy w pasku wprowadzania adresu podać URL, który ma zostać sprawdzony. Jak widać na załączonym przykładzie, narzędzie pokazało, które elementy danych strukturalnych są do poprawy, gdzie są zaproponowane sugestie, a które są poprawnie wdrożone.

Google rich results


Zapisz się do newslettera wypełniając pola poniżej. Będziesz na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami związanymi z Silesia SEM i informacjami o marketingu internetowym w sieci. Nie spamujemy.

Zostanie wysłany do Ciebie e-mail potwierdzający: przeczytaj zawarte w nim instrukcje, aby potwierdzić subskrypcję.

Twój email:

 Zapoznałem się z polityką prywatności.
The following two tabs change content below.

Artur Strzelecki

Niezależny specjalista SEM, który upowszechnia wiedzę o marketingu w wyszukiwarkach internetowych. W wolnych chwilach doradza dużym i małym klientom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *