Błąd Googlebota „Sorry, we have no imagery here” na Mapach Google

sorry we have no imagery here

Niedawno moją uwagę przykuł nietypowy opis w wynikach wyszukiwania Google jaki pojawił się pod jedną ze stron. Składał się on z powtarzanego zdania „Sorry, we have no imagery here.” Oczywiście takie zdanie nie znajdowało się na tej stronie. Po sprawdzeniu okazuje się, że Googlebot nie radzi sobie z Mapami Google.

Przy próbie odwiedzenie strony internetowej przez Googlebota, na której znajduje się osadzony fragment Map Google, stara się on jak najbardziej możliwie wejść w interakcję z odczytaną zawartością. Niestety nie udaje mu się to poprawnie i w efekcie w treści strony pojawia się powtarzalne „Sorry, we have no imagery here„.

Po przejrzeniu wyników Google na zapytanie: Sorry, we have no imagery here okazuje się, że jest to powszechny błąd i dotyka mnóstwa stron internetowych, nie tylko w polskim Internecie.

sorry we have no imagery here

Rozwiązanie, które pozwala usunąć ten błąd robota Google niestety nie jest zgodne z polityką Google. Trzeba podmienić zawartość strony w momencie, kiedy pojawia się na niej Googlebot, czyli zastosować cloaking. Można to zrobić w następujący sposób:

<script type='text/javascript'>
    var isGoogleBot = navigator.userAgent.toLowerCase().indexOf('googlebot') > -1;
    if (isGoogleBot)
      return; // "Sorry, we have no imagery here" BUG
</script>

Czy spotkaliście się już z tym błędem wcześniej?


Zapisz się do newslettera wypełniając pola poniżej. Będziesz na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami związanymi z Silesia SEM i informacjami o marketingu internetowym w sieci. Nie spamujemy.

Zostanie wysłany do Ciebie e-mail potwierdzający: przeczytaj zawarte w nim instrukcje, aby potwierdzić subskrypcję.

Twój email:

 Zapoznałem się z polityką prywatności.
The following two tabs change content below.

Artur Strzelecki

Niezależny specjalista SEM, który upowszechnia wiedzę o marketingu w wyszukiwarkach internetowych. W wolnych chwilach doradza dużym i małym klientom.

Jedno przemyślenie nt. „Błąd Googlebota „Sorry, we have no imagery here” na Mapach Google

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *