Textbookers – recenzja portalu do zlecenia tekstów

textbookers

Dobra treść nie jest kosztem. Jest inwestycją. Każdy, kto zajmuje się w Internecie tworzeniem stron internetowych, pozycjonowaniem, katalogowaniem, czy choćby blogowaniem, wie, że receptą na przyciągnięcie klientów lub czytelników jest zainteresowanie ich treścią strony internetowej. Interesującą, unikalną, zachęcającą do dalszej lektury. Nie każdy potrafi ją stworzyć, każdy jednak może zamówić jej napisanie. W portalu Textbookers.com.

Textbookers to portal młody, powstał stosunkowo niedawno – działa dopiero niecały rok. Przez ten czas zyskał jednak wielu aktywnych zleceniodawców i współpracujących z portalem copywriterów i wciąż zdobywa popularność. Platforma stała się popularnym łącznikiem pomiędzy zleceniodawcami i copywriterami, miejscem, w którym, w łatwy sposób można zamówić tekst dowolnego przeznaczenia i dowolnej jakości

Jakie teksty można zamawiać?

W portalu Textbookers można zamówić wykonanie takich teksów jak:

 • tekst preclowy – niższej jakości, przeznaczony do katalogów pressel pages
 • tekst zapleczowy – do wykorzystania na mniej istotnych stronach internetowych
 • opis do katalogów – niezbędny przy katalogowaniu strony internetowej
 • tekst tematyczny – wyższej jakości tekst wyczerpujący określony temat
 • tekst specjalistyczny – najwyższej jakości artykuł na zadany temat
 • opis produktu – tekst opisujący sprzedawany produkt w sklepie internetowym

Co nie bez znaczenia, można zlecać wykonanie teksów nie tylko w języku polskim. Istnieje możliwość zamówienia tekstów w języku angielskim i niemieckim.

Koszty zlecenia napisania tekstów

Koszt zamawianych tekstów zależny jest od ich jakości i przeznaczenia, oraz od liczby znaków. Ceny tekstów zaczynają się od 1,50 zł za 1000 znaków i są konkurencyjne w stosunku do kosztów zlecania tekstów w innych portalach oraz tych zamawianych bezpośrednio u copywriterów.

Co warte podkreślenia, wydawanie środków jest w bezpieczne. Zawsze można otrzymać fakturę, dzięki czemu środki wydane na teksty można wliczyć w koszty działalności firmy, a wydanych pieniędzy nie można stracić na źle wykonane zlecenia. Trafiają na konto serwisu, copywriter zarabia jeśli zleceniodawca zatwierdzi tekst. Jeśli tekst nie spełni oczekiwań, można zgłosić go do reklamacji lub odrzucić.

Istotne jest również inne rozwiązanie, czyli możliwość zlecenia tekstu konkretnemu copywriterowi, z którym – na przykład – wcześniej współpracowaliśmy i co do którego mamy pewność, że wykona zlecenie tak jak należy. Możliwy jest również wybór jednego z lepszych copywriterów działających w serwisie. Warto tu wspomnieć o tym, że każdy copywriter jest po wykonaniu zleceń oceniany, zleceniodawca chcący wybrać konkretnego copywritera, może zobaczyć średnią ocen tych, którzy są najlepsi.

Kontrola jakości tekstu

Każdy tekst wykonany przez copywritera, przed przekazaniem zleceniodawcy, jest sprawdzany przez moderatora serwisu. Moderator sprawdza go pod kątem poprawności, jakości i unikalności, dzięki czemu do zleceniodawcy nie docierają teksty, które nie spełniają kryteriów serwisu lub zlecenia.

W miarę dogodna forma zamawiania tekstów, podział na teksty różnego przeznaczenia, różne kategorie tematyczne i konkurencyjne ceny, to największe plusy zamawiania tekstów w portalu. Wielu współpracujących z serwisem copywriterów, to możliwość szybkiego wykonania zlecenia, choć – będą bardziej precyzyjnym – trzeba dodać, że nie zawsze jest to czas 48 godzin, o którym wspominają twórcy portalu na głównej stroni.

Niekiedy na wykonanie tekstów trzeba poczekać nieco dłużej – wszystko zależne jest od sytuacji, kolejki zleceń, tematyki tekstu i stopnia zainteresowania danym zleceniem. Sytuacja jednak może ulec zmianie. Portal oferuje copywriterom dogodne warunki współpracy, motywujący system wynagradzania i co najważniejsze, sporo zleceń, można więc optymistycznie założyć, że z portalem będzie współpracować coraz więcej dobrych copywriterów, co skróci czas oczekiwania na wykonanie zlecenia.

Jeśli potrzebne nam są dobre, unikalne teksty o określonej tematyce i przeznaczeniu, a nie masz czasu sam ich napisać, warto zlecić ich wykonanie. Banalnie prosty system składania zamówień, niskie ceny i dobra jakość copywriterów, to zapewnienie, że w krótkim czasie będziemy dysponować treścią, jaka była nam potrzebna. Textbooker jest jednym z kilku portali gdzie można zamawiać teksty, jednak warto zapoznać się właśnie z nim.

Inne recenzje, które o Textbookers.com warto przeczytać to:


Zapisz się do newslettera wypełniając pola poniżej. Będziesz na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami związanymi z Silesia SEM i informacjami o marketingu internetowym w sieci. Nie spamujemy.

Zostanie wysłany do Ciebie e-mail potwierdzający: przeczytaj zawarte w nim instrukcje, aby potwierdzić subskrypcję.

Twój email:

 Zapoznałem się z polityką prywatności.
The following two tabs change content below.

Artur Strzelecki

Niezależny specjalista SEM, który upowszechnia wiedzę o marketingu w wyszukiwarkach internetowych. W wolnych chwilach doradza dużym i małym klientom.

6 przemyśleń nt. „Textbookers – recenzja portalu do zlecenia tekstów

 1. Strona z cennikiem nie ma informacji o tekstach specjalistycznych ;/. Jest tylko informacja, ze bedzie wkrótce.

 2. Teksty lepszej jakości można zamawiać po zalogowaniu – stronę z cennikiem musimy zaktualizować – przepraszam, że widnieją tam jeszcze stare informacje.

  Pozdrawiam,
  Maciej Matysik
  TextBookers.com

 3. Dziękuję serdecznie za polecenie mojej recenzji dotyczącej serwisu Textbookers 🙂

  Obecnie faktycznie można tę platformę polecić zarówno klientom jak i copywriterom. Kilka zmian jest jeszcze jednak koniecznych – przede wszystkim bardziej przejrzysty system wyboru zleceń dla autorów. Bez tej zmiany czas realizacji zleconych tekstów niestety będzie się nadal wydłużał. Pozdrawiam!

 4. Do dziś podpisałbym się pod pozytywną recenzją ale niestety oczekiwanie ponad tydzień na kilka nieskomplikowanych tekstów do katalogów powoduje, że ocena Textbookers jest negatywna. Nadmienić muszę obiektywnie że pojedyńcze zamówienia realizowane były szybko i profesjonalnie. Być może większa ilość „COŚ” blokuje

 5. Panie Darku, faktycznie zdarzały się pewne opóźnienia z racji dużej ilości zleceń oraz niepraktycznego panelu realizacji (w sekcji copywriterów). Aktualnie usprawniliśmy pracę copywriterów w związku z czym tego typu opóźnienia nie będą już miały miejsca.

  Pozdrawiam,
  Maciej Matysik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *