Yahoo i Mozilla zostali partnerami, w Firefoxie będzie Bing!

yahoo firefox logo

Tego się nikt nie spodziewał. CEO Yahoo Marissa Mayer ogłosiła właśnie, że Yahoo i Mozilla podpisali umowę na 5 lat. Umowa stanowi, że domyślną wyszukiwarką w Firefoxie będzie Yahoo oparte na silniku Binga.

Mozilla jest fundacją, która stworzyła Firefoxa. Nie ma własnych dochodów, do tej pory sponsorem ponad 90% budżetu było Google. To długoterminowe partnerstwo jest najważniejszym strategicznym kontraktem jakie zawarły te dwie organizacje, Yahoo i Mozilla.

Yahoo ma całkiem niezłą historię jeśli chodzi o wyszukiwarkę. Od 3 lat wyszukiwarka Yahoo stale notuje przyrost. Ta umowa z pewnością pozwoli zwiększyć Yahoo zasięg na zmonopolizowanym przez Google rynku wyszukiwarek.

Najpierw Firefox w wersji angielskiej zostanie wypuszczony jeszcze w grudniu tego roku. Następnie wszyscy użytkownicy Firefoxa zobaczą Yahoo na początku 2015 roku.

Google nie przedłużyło swojej obecnej umowy, która ostatni raz została odnowiona w 2011 roku. Teraz gdy Chrome wyprzedził już Firefoxa, nie widzą potrzeby finansowania konkurenta.

Źródło

Aktualizacja:

Mimo, iż na blogu Yahoo podano, że zmiana ma dotyczyć wszystkich od 2015 roku to na blogu Mozilla, podano, że zmiany nie będą dotyczyć polskiej wersji Firefox.


Zapisz się do newslettera wypełniając pola poniżej. Będziesz na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami związanymi z Silesia SEM i informacjami o marketingu internetowym w sieci. Nie spamujemy.

Zostanie wysłany do Ciebie e-mail potwierdzający: przeczytaj zawarte w nim instrukcje, aby potwierdzić subskrypcję.

Twój email:

 Zapoznałem się z polityką prywatności.

The following two tabs change content below.

Artur Strzelecki

Niezależny specjalista SEM, który upowszechnia wiedzę o marketingu w wyszukiwarkach internetowych. W wolnych chwilach doradza dużym i małym klientom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *