10 rekomendacji optymalizacji dla sklepów internetowych

10 rekomendacji

Poniżej znajdziecie 10 moich rekomendacji dla sklepów internetowych, które z pewnością zwiększą nie tylko sprawność i widoczność sklepu, ale także podniosą w nim sprzedaż.


Zobacz 7 częściowe szkolenie online z pozycjonowania i optymalizacji


Sklepy internetowe są coraz bardziej zaawansowanymi platformami, którą łączą ze sobą wiele rozwiązań technicznych. Korzystają z baz danych, dzięki którym można przechowywać tysiące produktów, których normalnie nie zmieścilibyśmy na półkach sklepów. Zapewniają więcej form płatności niż spotykamy się w tradycyjnym sklepie. Są dostosowane do nowych urządzeń tak aby kupujący mogli mieć dobre doświadczenie ze sklepem na każdym rozmiarze ekranu. Tych elementów można by jeszcze wiele wymieniać.

Rekomendacje, które przygotowałem, są podzielone na 4 części:

  • Landing page
  • Szybkość i mobilność strony
  • Obciążenia na serwerze
  • Mapy witryny

Są to bardzo konkretne, praktyczne wskazówki do przeprowadzenia na stronie internetowej sklepu, które poprawią jego wydajność, zwiększą sprzedaż i sprawią, że stanie się bardziej atrakcyjny dla potencjalnych kupujących. Część z tych wskazówek, można też śmiało zastosować na stronach internetowych, które nie są typowymi sklepami.

Możliwość pobrania pliku PDF, w którym jest zamieszczonych tych 10 rekomendacji otrzymasz w zamian za zapisanie się listy mailingowej.

Wyślij mi poradnik jak optymalizować sklep internetowyThe following two tabs change content below.

Artur Strzelecki

Niezależny specjalista SEM, który upowszechnia wiedzę o marketingu w wyszukiwarkach internetowych. W wolnych chwilach doradza dużym i małym klientom.

Jedno przemyślenie nt. „10 rekomendacji optymalizacji dla sklepów internetowych

  1. Dlaczego po podaniu maila i naciśnięciu przycisku Wyślij nic się nie dzieje? Tzn. nie jest wysyłany poradnik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *