dmoz.org zamknięty, to koniec pewnej epoki

dmoz

W piątek 17 marca 2017 roku zamknięto jeden z najstarszych i największych katalogów internetowych dmoz.org. Dostępny jest jedynie mirror tego serwisu.

Festiwal SEO 2017 Katowice

dmoz.org lata świetności przeżywał na przełomie XX i XXI wieku. Obecność w tym katalogu w pewnym okresie czasu miała istotny wpływ na ranking wyszukiwarki Google.

Przez długie lata Google traktował dmoz.org jako dobry katalog, czerpiąc z niego adresy do swojego własnego katalogu Google Direcotry. Google Directory został założony w 2000 roku i po 11 latach jego działania został zamknięty.

Z drugiej strony dmoz.org był wielokrotnie posądzany o zmowy redaktorów i niedodawanie zgłoszonych stron do niego. Z czasem zainteresowanie katalogiem spadło, stara epoka zdobywania linków z katalogów przeminęła.


Masz problem? Potrzebujesz fachowej obsługi z zakresu SEM/SEO ? Skontaktuj się z nami, już dziś! Napisz na kontakt@silesiasem.pl

Zapisz się do newslettera wypełniając pola poniżej. Będziesz na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami związanymi z Silesia SEM i informacjami o marketingu internetowym w sieci. Nie spamujemy.

Zostanie wysłany do Ciebie e-mail potwierdzający: przeczytaj zawarte w nim instrukcje, aby potwierdzić subskrypcję.

Twój email:

 Zapoznałem się z polityką prywatności.
The following two tabs change content below.

Artur Strzelecki

Niezależny specjalista SEM, który upowszechnia wiedzę o marketingu w wyszukiwarkach internetowych. W wolnych chwilach doradza dużym i małym klientom.