Fanation.pl – kupuj ruch na Facebooku od pośredników

Fanation.pl

Fanation.pl rozpoczyna swoją przygodę jako giełda reklamy, która łączy reklamodawców zainteresowanych kupnem postów na popularnych stronach na Facebooku z właścicielami tych stron, którzy zarabiają na publikowanym poście.

Facebook to dziś ponad 10 mln użytkowników w Polsce. Z tego największego serwisu społecznościowego korzystają również firmy, które tworzą swoje strony i korzystają z możliwości reklamowych, jakie udostępnia serwis. Potencjał reklamowy Facebooka jest oczywisty, trzeba tylko wiedzieć jak go wykorzystać. Rynek reklamy na Facebooku jest wart obecnie miliony złotych i stale rośnie.

Festiwal SEO 2017 Katowice

Reklamodawcy jednak poszukują też nowych rozwiązań. Podstawowe możliwości reklam sponsorowanych udostępniane przez Facebook są coraz droższe i mniej skuteczne. Na początku 2012 roku z płatnych reklam na Facebooku całkowicie wycofał się koncern General Motors, postanawiając przerzucić swoje zasoby na prowadzenie stron i tworzenie unikalnych treści. W ten sposób postępuje coraz więcej marek.

Dokładnie w ten trend wpisuje się Fanation.pl – tłumaczy Mateusz Mazurek z firmy Codia Sp. z o.o., która stworzyła narzędzie – Dzięki tej platformie reklamodawcy lepiej wykorzystują rzeczywisty potencjał Facebooka, docierając do swoich obecnych i potencjalnych klientów w najbardziej naturalny sposób – poprzez posty na ich ulubionych fanpage’ach. Fanation.pl to także możliwość zarabiania dla właścicieli stron na Facebooku. Sprzedając posty na swoich stronach, będą mogli otrzymać wynagrodzenie za udostępnienie swojego kanału.

Z punktu widzenia SEO, można tę platformę wykorzystać do zakupu targetowanego ruchu. Koszt nie powinien być duży, a dobrze przygotowany landing page może przynieść zwrot z inwestycji.

Warto podkreślić, że sprzedaż postów na Facebooku lub tweetów na Twitterze to nie jest żadna nowość. Na zagranicznym rynku obecna od dawna i to w całkiem przyzwoitych cenach. Na fiverr w cenie $5 można zakupić tweeta do 275tys śledzących lub post na stronie Facebook z 340 tys obserwujących.

Jeśli ktoś chce przetestować nową platformę Fanation.pl to dysponuję kodami od twórców, o wartości 10zł do zrealizowania zakupów na tej platformie. Jeśli ktoś chce kod to proszę o informację w komentarzu i kod prześlę na e-mail podany w komentarzu.

Autorzy przygotowali też animację, która ilustruje sposób działania Fanation.pl

PS. Koniecznie jeszcze należy wspomnieć o innym startupie stworzonym przez firmę Codia, mianowicie Cupsell a w nim każdy powinien się zaopatrzyć w ten produkt.


Masz problem? Potrzebujesz fachowej obsługi z zakresu SEM/SEO ? Skontaktuj się z nami, już dziś! Napisz na kontakt@silesiasem.pl

Zapisz się do newslettera wypełniając pola poniżej. Będziesz na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami związanymi z Silesia SEM i informacjami o marketingu internetowym w sieci. Nie spamujemy.

Zostanie wysłany do Ciebie e-mail potwierdzający: przeczytaj zawarte w nim instrukcje, aby potwierdzić subskrypcję.

Twój email:

 Zapoznałem się z polityką prywatności.

The following two tabs change content below.

Artur Strzelecki

Niezależny specjalista SEM, który upowszechnia wiedzę o marketingu w wyszukiwarkach internetowych. W wolnych chwilach doradza dużym i małym klientom.