Festiwal SEO 2013 Katowice

Festiwal SEO 2013 Katowice

W Katowicach odbędzie się pierwszy polski Festiwal SEO 2013. W dniu 14 czerwca, zaplanowano szereg prezentacji i wystąpień najlepszych ekspertów w kraju z zakresu pozycjonowania i optymalizacji stron. Możesz wziąć udział w tym niepowtarzalnym wydarzeniu w kraju, poznać osobiście wiele osób, które do tej pory były znane tylko w sieci, a wstęp jest bezpłatny dla wszystkich.

Organizowany Festiwal SEO to bardzo dobra okazja aby spotkać najbardziej rozpoznawalne osoby w polskiej branży pozycjonowania i optymalizacji, posłuchać ciekawych wykładów i nawiązać nowe relacje i przyjaźnie. Występujący na Festiwalu, reprezentują najsilniejsze ośrodki SEO w kraju.

Kto występuje?

Kraków będzie reprezentowany przez Karola Dziedzica oraz Roberta Niechciała. Ci dwaj młodzi eksperci wyróżniają się unikalnymi umiejętnościami i wiedzą. Karol głównie znany jest z organizacji polskich hangoutów SEO, których do tej pory odbyło się 7 edycji oraz rozwija z australijskim partnerem ciekawe narzędzie do wspierania link buildingu relacyjnego. Robert jest właścicielem specjalistycznej serwerowni, która oferuję usługi wyłącznie z zakresu SEO. Oprócz tego stworzył kilka usług online, rozpoznawalnych na świecie, które automatyzują proces pozycjonowania.

Z Łodzi wybierają się bracia Michał i Jakub Makarukowie oraz Jarosław Miszczak. Michał i Jakub to kolebka polskiego seo. Założyli najstarsze, największe i faktycznie jedyne forum nt. pozycjonowania i optymalizacji. Ponadto Michał jest współautorem bestsellera wydanego przez Helion pt. „Pozycjonowania i optymalizacja stron www. Jak to się robi?”, który miał już III wydania. Natomaist Jarek pełni funkcję kierownika w łódzkiej agencji GO3 i zarządza procesem pozycjonowania i relacji z klientami. Posiada doświadczenie w dyskusyjnym temacie depozycjonowania.

Ze Stolicy przyjadą Damian Sałkowski i Radosław Kubera. Damian odpowiada za seo w k2search, spółce należącej do warszawskiej grupy internetowej K2 Internet. Praca z tysiącami pozycjonowanych słów, to dla niego chleb powszedni. Radek posiada nieprzeciętnie doświadczenie w optymalizowaniu stron. Jego ulubiona platforma to Joomla, dosyć nietypowa, bowiem w branży seo głównie popularny jest WordPress.

Poznań to miasto spamerów, więc nikt nie został zaproszony, poza tym tłumaczą się, że mają daleko na Śląsk 🙂

Gospodarz Festiwalu SEO, czyli Katowice, będą reprezentowanie przez Sławka Chojnackiego, Grzegorza Skierę, Sławomira Borowy i Artura Strzeleckiego. Sławek to obecnie ustępujący mistrz Polski w pozycjonowaniu z roku 2008. Kto go zastąpi w tym roku, dowiemy się także na tego wieczoru. Obecnie pełni funkcję prezesa spółki oferującej bardzo specjalistyczne usługi marketingu szeptanego w sieci. Grzegorz obecnie rozwija dwie marki. GoSocial  odpowiada za działania w mediach społecznościowych, natomiast Silence! to już legenda na mapie firm pozycjonujących. Sławek Borowy kieruje działem pozycjonowania w największej (pod względem zysku) śląskiej seo agencji 4people. Artur Strzelecki jest organizatorem spotkań Silesia SEM.

O czym będzie?

Lista zaplanowanych wystąpień jest równie interesująca. W trakcie programu na początek zapoznamy się z „dobrymi praktykami w optymalizacji stron docelowych”. Dwa tematy będą ściśle techniczne i pomogą nam zrozumieć „jak Google wykrywa zaplecze pozycjonerów oraz jak chronić siebie i swoich klientów” oraz „różnice w wynikach wyszukiwania spowodowane wprowadzeniem Google Global Cache”. Zobaczymy także „schemat działań i wykorzystywane narzędzia do link buildingu relacyjnego w oparciu o case study”.

Dwa wystąpienia będą dotyczyły usług Google. Dowiemy się jak jeszcze lepiej „wykorzystać mapy w celach pozycjonowania” oraz jak ustawić „raport niestandardowy i panel na potrzeby SEO w Google Analytics”. Dowiemy się także, jak obecnie wygląda „pozycjonowanie lokalne – coraz bardziej powszechne”.

Trzy prezentacje będą mówiły o współpracy firm pozycjonujących z klientami. Zobaczymy jak wyglądają „umowy na pozycjonowanie i jakie są modele rozliczeniowe” oraz dwa możliwe warianty prowadzenia współpracy z klientem, czyli gdy „klient jest zadowolony i wszystko działa” oraz „kto ponosi odpowiedzialność za fatalne skutki pozycjonowania”.

Festiwal SEO i jego pierwsza edycja w Katowicach to unikalne wydarzenie w skali naszego kraju, na którym musisz być. Zapraszamy w piątek 14 czerwca na godzinę 17:00 do Oko Miasta w Rondzie Sztuki w samym sercu Katowic, obok Spodka.

Jak się skończy?

Od godziny 21:00 rozpoczyna się After Party, którego centralne miejsce to ulica Mariacka w Katowicach. Mariacka to obecnie mekka katowickich klubów i imprez. Zaczynamy w Lemoniadzie, następnie Lorneta z Meduzą a potem trudno przewidzieć jak się skończy. Mapa lokali i wszystkie niezbędne informacje na mariacka.eu

Obecność na wydarzeniu można potwierdzić na Facebooku lub Google+ – tam też znajdują się aktualne informacje o Festiwalu SEO.


Masz problem? Potrzebujesz fachowej obsługi z zakresu SEM/SEO ? Skontaktuj się z nami, już dziś! Napisz na kontakt@silesiasem.pl

Zapisz się do newslettera wypełniając pola poniżej. Będziesz na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami związanymi z Silesia SEM i informacjami o marketingu internetowym w sieci. Nie spamujemy.

Zostanie wysłany do Ciebie e-mail potwierdzający: przeczytaj zawarte w nim instrukcje, aby potwierdzić subskrypcję.

Twój email:

 Zapoznałem się z polityką prywatności.

The following two tabs change content below.

Artur Strzelecki

Niezależny specjalista SEM, który upowszechnia wiedzę o marketingu w wyszukiwarkach internetowych. W wolnych chwilach doradza dużym i małym klientom.