Patent dla Google na automatyczny tryb incognito w Chrome

Google Chrome incognito

Google przygotowuje nową funkcję w swojej przeglądarce Chrome. Osoby korzystające z trybu Incognito i przeglądających internet będą miały ten tryb włączany automatycznie. Google uzyskał patent na rozwiązanie pozwalające automatycznie włączanie trybu prywatnego po wejściu użytkownika na określone strony internetowe.

Patent

Patent jest dostępny pod nr US Patent No. 8,935,798 B1 i został przyznany 13 stycznia 2015 roku. Tryb prywatny w przeglądarce internetowej to funkcja, dzięki której przeglądanie internetu nie pozostawi po sobie zbyt wielu śladów. W trakcie przeglądania internetu użytkownik nie jest automatycznie rejestrowany do usług internetowych, a w historii nie zachowują się odwiedzone w tym czasie strony internetowe.

Aby obecnie skorzystać z trybu prywatnego, trzeba go samemu włączyć. W Chrome robi kombinacja klawiszy Ctrl+Shift+N. Wtedy przeglądanie odbywa się w osobnym oknie, które ponadto, tak jak w przypadku przeglądarki Google, ma trochę inny kolor od okna w którym internet przeglądany jest przy zapisywaniu historii. Twórcy przeglądarki Chrome od 2011 roku pracują jednak nad automatycznym przeglądaniem sieci w trybie prywatnym.

Jeśli wdrożenie tego rozwiązania dojdzie do skutku, to w przyszłości przeglądarka Google Chrome sama rozpozna, które ze stron internetowych powinny być uruchomione w trybie Incognito. Użytkownicy mogliby samodzielnie stworzyć listę takich stron, a reguły automatyczne przeglądarki mogłyby samodzielnie oznaczać tak inne witryny, w których trzeba np. podać dane karty płatniczej.

Źródło: http://thenextweb.com/insider/2015/01/15/googles-new-patent-turns-private-browsing-automatically/


Zapisz się do newslettera wypełniając pola poniżej. Będziesz na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami związanymi z Silesia SEM i informacjami o marketingu internetowym w sieci. Nie spamujemy.

Zostanie wysłany do Ciebie e-mail potwierdzający: przeczytaj zawarte w nim instrukcje, aby potwierdzić subskrypcję.

Twój email:

 Zapoznałem się z polityką prywatności.

The following two tabs change content below.

Artur Strzelecki

Niezależny specjalista SEM, który upowszechnia wiedzę o marketingu w wyszukiwarkach internetowych. W wolnych chwilach doradza dużym i małym klientom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *