Ostrzeżenia dla domen bez HTTPS od Google

brak https gogole chrome 62

Na początku 2017 roku Chrome w wersji 56 zaczął wyświetlać ostrzeżenia o braku zabezpieczonej strony protokołem HTTPS dla witryn internetowych, które miały na stronie pole z danymi do logowania. Za tym krokiem podążyły kolejne przeglądarki internetowe. Obecnie Google zwiększa swoje restrykcje i brak zabezpieczeń będzie także dotyczył formularzy kontaktowych, w których użytkownicy podają swoje informacje.


Zobacz 7 częściowe szkolenie online z pozycjonowania i optymalizacji


Obecnie, Google kontynuuje politykę mającą na celu oznaczenie wszystkich stron, które obsługują bezszyfrowy protokół HTTP, jako niebezpieczne.

Komunikat przesyłany przez Google zawiera następującą treść:

 

Chrome będzie wyświetlać ostrzeżenia o braku zabezpieczeń w usłudze …

Do: Właściciel usługi …

Od października 2017 roku po wprowadzeniu przez użytkownika tekstu w formularzu na stronie HTTP Chrome (wersja 62) będzie wyświetlać ostrzeżenie o tym, że witryna jest „NIEBEZPIECZNA”. Ostrzeżenie pojawi się też na wszystkich stronach w trybie incognito.

Następujące adresy URL w Twojej witrynie zawierają pola, w których użytkownicy wpisują dane (takie jak < input type=”text” > lub < input type=”email” >). Na tych stronach Chrome wyświetli nowe ostrzeżenie. Zapoznaj się z podanymi przykładami, by sprawdzić, w których miejscach będą się wyświetlać ostrzeżenia, i podejmij odpowiednie kroki w celu ochrony danych użytkowników. Lista nie jest wyczerpująca.
</div >

Rozwiązanie tego nowo powstałego problemu jest przejście na HTTPS. Wtedy uniknie się wyświetlania użytkownikom Chrome informacji o tym, że strona jest niebezpieczna.


Zapisz się do newslettera wypełniając pola poniżej. Będziesz na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami związanymi z Silesia SEM i informacjami o marketingu internetowym w sieci. Nie spamujemy.

Zostanie wysłany do Ciebie e-mail potwierdzający: przeczytaj zawarte w nim instrukcje, aby potwierdzić subskrypcję.

Twój email:

 Zapoznałem się z polityką prywatności.

The following two tabs change content below.

Artur Strzelecki

Niezależny specjalista SEM, który upowszechnia wiedzę o marketingu w wyszukiwarkach internetowych. W wolnych chwilach doradza dużym i małym klientom.

2 przemyślenia nt. „Ostrzeżenia dla domen bez HTTPS od Google

  1. Sporo powiadomień Google wczoraj rozesłało, ale przejść trzeba, ostatni gwizdek i czas do października.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *