Ostrzeżenia dla domen bez HTTPS od Google

brak https gogole chrome 62

Na początku 2017 roku Chrome w wersji 56 zaczął wyświetlać ostrzeżenia o braku zabezpieczonej strony protokołem HTTPS dla witryn internetowych, które miały na stronie pole z danymi do logowania. Za tym krokiem podążyły kolejne przeglądarki internetowe. Obecnie Google zwiększa swoje restrykcje i brak zabezpieczeń będzie także dotyczył formularzy kontaktowych, w których użytkownicy podają swoje informacje.

Festiwal SEO 2018 Katowice

Obecnie, Google kontynuuje politykę mającą na celu oznaczenie wszystkich stron, które obsługują bezszyfrowy protokół HTTP, jako niebezpieczne.

Komunikat przesyłany przez Google zawiera następującą treść:

 

Chrome będzie wyświetlać ostrzeżenia o braku zabezpieczeń w usłudze …

Do: Właściciel usługi …

Od października 2017 roku po wprowadzeniu przez użytkownika tekstu w formularzu na stronie HTTP Chrome (wersja 62) będzie wyświetlać ostrzeżenie o tym, że witryna jest „NIEBEZPIECZNA”. Ostrzeżenie pojawi się też na wszystkich stronach w trybie incognito.

Następujące adresy URL w Twojej witrynie zawierają pola, w których użytkownicy wpisują dane (takie jak < input type=”text” > lub < input type=”email” >). Na tych stronach Chrome wyświetli nowe ostrzeżenie. Zapoznaj się z podanymi przykładami, by sprawdzić, w których miejscach będą się wyświetlać ostrzeżenia, i podejmij odpowiednie kroki w celu ochrony danych użytkowników. Lista nie jest wyczerpująca.
</div >

Rozwiązanie tego nowo powstałego problemu jest przejście na HTTPS. Wtedy uniknie się wyświetlania użytkownikom Chrome informacji o tym, że strona jest niebezpieczna.


Zapisz się do newslettera wypełniając pola poniżej. Będziesz na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami związanymi z Silesia SEM i informacjami o marketingu internetowym w sieci. Nie spamujemy.

Zostanie wysłany do Ciebie e-mail potwierdzający: przeczytaj zawarte w nim instrukcje, aby potwierdzić subskrypcję.

Twój email:

 Zapoznałem się z polityką prywatności.

The following two tabs change content below.

Artur Strzelecki

Niezależny specjalista SEM, który upowszechnia wiedzę o marketingu w wyszukiwarkach internetowych. W wolnych chwilach doradza dużym i małym klientom.

2 przemyślenia nt. „Ostrzeżenia dla domen bez HTTPS od Google

  1. Sporo powiadomień Google wczoraj rozesłało, ale przejść trzeba, ostatni gwizdek i czas do października.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *