Google Chrome zmusza do włączenia SSL

chrome insecure

Od wczoraj przychodzą komunikaty ostrzegawcze o tym, że w najnowszej wersji Google Chrome tradycyjne strony internetowe, nie korzystające z bezpiecznego protokołu HTTPS i nie posiadające certyfikatu SSL będą oznaczone jako niezabezpieczone.


Zobacz Pozycjonowanie sklepu internetowego - 2 częściowe szkolenie online


We wrześniu 2016 roku Google poinformowało o tej zmianie na swoim blogu, że wejdzie ona wraz z wersją nr 56 przeglądarki Google Chrome, która zostanie wydana w styczniu 2017 roku. Google słowa dotrzymało i zaczyna informować o stronach, które zostaną oznaczone jako niezabezpieczone.

Na pierwszy ogień idą strony, które posiadają mechanizm logowania za pomocą hasła i nazwy użytkownika. Kwalifikują się tu wszystkie sklepy internetowe oraz fora dyskusyjne.

Przykład tego rodzaju ostrzeżenia może wyglądać tak:

chrome insecure

Jak wygląda przesyłany komunikat, ano tak:

Niezabezpieczone pobieranie haseł będzie powodować wyświetlanie w przeglądarce Chrome w wersji 56 ostrzeżeń dla strony internetowej http://www………..pl/Do: Właściciel strony internetowej http://www……….pl/

Od stycznia 2017 roku w przeglądarce Chrome (w wersji 56 i nowszych) strony internetowe, które zawierają formularze do wprowadzania haseł lub numerów kart kredytowych, będą oznaczane jako niezabezpieczone, o ile nie będą wykorzystywać protokołu HTTPS.

Na wskazanych poniżej stronach internetowych, znajdują się pola do wprowadzania haseł lub numerów kart kredytowych, które będą powodować wyświetlanie w przeglądarce Chrome nowych ostrzeżeń. Zapoznaj się z podanymi przykładami, by przekonać się, w których miejscach będą wyświetlane ostrzeżenia, i podejmij odpowiednie kroki w celu ochrony danych użytkowników. Ta lista nie jest wyczerpująca.

Nowe ostrzeżenie stanowi element pierwszej fazy długoterminowego planu mającego na celu oznaczenie wszystkich stron, które obsługują bezszyfrowy protokół HTTP, jako niezabezpieczonych.

Aby rozwiązać ten problem:
Korzystaj ze stron obsługujących protokół HTTPS do zbierania informacji poufnych

Aby uniknąć wyświetlania użytkownikom Chrome informacji o tym, że strona jest niezabezpieczona, przenieś pola do wprowadzania haseł i numerów kart kredytowych na strony obsługujące protokół HTTPS.


Zapisz się do newslettera wypełniając pola poniżej. Będziesz na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami związanymi z Silesia SEM i informacjami o marketingu internetowym w sieci. Nie spamujemy.

Zostanie wysłany do Ciebie e-mail potwierdzający: przeczytaj zawarte w nim instrukcje, aby potwierdzić subskrypcję.

Twój email:

 Zapoznałem się z polityką prywatności.
The following two tabs change content below.

Artur Strzelecki

Niezależny specjalista SEM, który upowszechnia wiedzę o marketingu w wyszukiwarkach internetowych. W wolnych chwilach doradza dużym i małym klientom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *