Grupa Bauer kupiła piątą firmę SEO w Polsce: Widzialni.pl w rękach największego wydawnictwa w Europie

Sprzedaż widzialni.pl

Grupa Bauer Media, dotychczasowy właściciel Sunrise System, Artefakt, Semahead oraz zakupionej w zeszłym roku Top Solutions – kupił piątą dużą firmę w Polsce zajmującą się pozycjonowaniem – Widzialni.pl.


Zobacz 7 częściowe szkolenie online z pozycjonowania i optymalizacji


Widzialni.pl

Informację o sprzedaży firmy widzialni.pl podał na Facebooku jej dotychczasowy właściciel Mateusz Zyguła, który nadal będzie pełnił w niej funkcję Prezesa spółki. Jak informuje Mateusz w swoim poście – firma liczy około 50 osób (sporo pracuje zdalnie), powstały dodatkowe marki – Tube.ad (reklama wideo), pozycjonowanie.pl (oferta dla mniejszych podmiotów), generuje kilka milionów przychodu i siedmiocyfrowe zyski.

Widzialni.pl to druga firma z Poznania zakupiona przez Grupę Bauer Media. Dotychczas Grupa Bauer Media posiadała udziały w Sunrise System z Poznania, (dane KRS), Artefakt z Wrocławia (dane KRS), Top Solutions z Wrocławia (dane KRS) i Semahead z Krakowa.

Artefakt

Artefakt to firma założona w 2005 roku. Od 2008 roku jako sp. z o.o. Firma zajmuje się marketingiem w Internecie. Oferta Artefakt obejmuje pozycjonowanie, marketing internetowy w różnych formach oraz rozwija własne portale internetowe. Założyciel Artefakt, Marcin Deręgowski gościł wiele lat temu w Katowicach podczas jednego ze spotkań Silesia SEM na Uniwersytecie Ekonomicznych i wygłosił prezentację: Long Tail – aspekty techniczne i wykorzystanie w praktyce.

Sunrise System

Sunrise System sp. z o.o. to firma założona w 2003 roku. Wyspecjalizowała się w świadczeniu profesjonalnych usług w zakresie marketingu w wyszukiwarkach internetowych. Obsługuje kilka tysięcy podmiotów gospodarczych z różnych branż gospodarki.

Semahead

Semahead to agencja należąca do SEM Grupy Interia.pl Sp. z o.o. sp. k. Jako marka została powołana do życia w kwietniu 2011 roku. Grupa Interia należy do Grupy Bauer Media. Od 2015 roku w strukturach Grupy Interia.pl działają także Rankomat.pl i  Grupa eBroker.

Top Solutions

Początki działalności Top Solutions sp. z o.o. Polska sp. k. sięgają 2007 roku. To firma z Wrocławia, podobnie jak Artefakt.

Pięć firm SEO w rękach Grupy Bauer Media

Najwidoczniej Grupa Bauer Media konsoliduje rynek pozycjonowania w Polsce. Przejmując kolejny duży podmiot, który obsługuje setki klientów stają się potentatem na rynku pozycjonowania w Polsce. Inwestor kolejny raz dostrzegł firmę, która rozwinęła się na polskim rynku i wykorzystał szansę przejmując ją całkowicie.

Obecne dane o Widzialni.pl sp. o.o. w KRS

Źródło: https://www.facebook.com/100000994244802/posts/1121304077912723/


Zapisz się do newslettera wypełniając pola poniżej. Będziesz na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami związanymi z Silesia SEM i informacjami o marketingu internetowym w sieci. Nie spamujemy.

Zostanie wysłany do Ciebie e-mail potwierdzający: przeczytaj zawarte w nim instrukcje, aby potwierdzić subskrypcję.

Twój email:

 Zapoznałem się z polityką prywatności.
The following two tabs change content below.

Artur Strzelecki

Niezależny specjalista SEM, który upowszechnia wiedzę o marketingu w wyszukiwarkach internetowych. W wolnych chwilach doradza dużym i małym klientom.

7 przemyśleń nt. „Grupa Bauer kupiła piątą firmę SEO w Polsce: Widzialni.pl w rękach największego wydawnictwa w Europie

  1. Naprawdę wiele ciekawy informacji można się dowiedzieć z tego wpisu, niektóre połączenia marek mnie zaskoczyły…

  2. To wcale nie jest dobra informacja dla klientów… w większości przypadków im większa firma, tym gorsze podejście do klientów (szczególnie tych mniejszych)…

  3. Jakie są plusy, a jakie minusy takiej sytuacji. Uważasz, że Grupa Bauer Media może mieć duży wpływ na to jak będzie się zmieniał rynek pozycjonowania w Polsce? Plusy (głównie finansowe) z pewnością widzi Mateusz Zyguła ale co realnie będzie się zmieniać? Jakaś ocena?

  4. Szkoda, że wszystkie polskie firmy przynoszące zyski są przejmowane przez niemieckich inwestorów.

  5. Po co walczyć z konkurencją jak można ją wykupić? Smutne ale prawdziwe. Ciekawe kiedy takie molochy zaczną atakować rynki lokalne.

  6. Hmm. Wygląda mi to na początek jakiejś grubszej sprawy. Nie żebym tu tworzyła jakieś teorie spiskowe, ale… coś jest na rzeczy. A skoro Niemcy nie mogli Polski pokonać, to jeszczę nam ją wykupią…

  7. W Sunrisie o przejęciu Widzialnych mówili już w zeszłym roku, teraz to tylko oficjalne potwierdzenie – więc praktycznie przejęcie było w zeszłym roku 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *