Grupa Bauer kupuje kolejną firmę SEO w Polsce. Po Sunrise System i Artefakt czas na Top Solutions

Top Solutions

Grupa Bauer Media, dotychczasowy właściciel Sunrise System, Artefakt oraz Semahead kupił czwartą dużą firmę w Polsce zajmującą się pozycjonowaniem – Top Solutions.

Grupa Bauer Media w 2013 roku przejęła 100% udziałów w dwóch dużych firmach pozycjonujących w Polsce: Artefakt (dane KRS) oraz Sunrise System (dane KRS).

Artefakt

Artefakt został założony w 2005 roku. Od 2008 roku jako sp. z o.o. Firma zajmuje się marketingiem w Internecie. Przede wszystkim oferta Artefakt obejmuje pozycjonowanie, marketing internetowy w różnych formach oraz rozwija własne serwisy internetowe. Założyciel Artefakt, Marcin Deręgowski gościł kiedyś w Katowicach podczas jednego ze spotkań Silesia SEM na Uniwersytecie Ekonomicznych i wygłosił prezentację: Long Tail – aspekty techniczne i wykorzystanie w praktyce.

Sunrise System

Sunrise System sp. z o.o. została założona w 2003 roku. Wyspecjalizowała się w świadczeniu profesjonalnych usług w zakresie marketingu w wyszukiwarkach internetowych. Obsługuje kilka tysięcy podmiotów gospodarczych z różnych branż gospodarki.

Semahead

Semahead jest agencją SEM Grupy Interia.pl Sp. z o.o. sp. k. Jako marka została powołana do życia w kwietniu 2011 roku. Grupa Interia należy do Grupy Bauer Media. Od 2015 roku w strukturach Grupy Interia.pl działają także Rankomat.pl i  Grupa eBroker.

Top Solutions

Początki działalności Top Solutions sp. z o.o. Polska sp. k. sięgają 2007 roku. To firma z Wrocławia, podobnie jak Artefakt. Wartość transakcji zapisanej w danych rejestrowych spółki wynosi 7 milionów złotych.

Najwyraźniej Grupa Bauer Media konsoliduje rynek pozycjonowania w Polsce. Przejmując kolejny duży podmiot, który obsługuje setki klientów stają się potentatem na rynku pozycjonowania w Polsce. Co ciekawe, niedawno prezesem Top Solutions został Błażej Miernikiewicz, obecny prezes Artefakt.

Polski rynek pozycjonowania jest bardzo rozwojowy. Jeszcze trochę brakuje nam do usług, które są świadczone na niemieckich czy angielskich rynkach, ale również naszym klientom brakuje takich budżetów, jakie na tych rynkach występują. Dlatego rynek będzie się dalej rozwijał, co z pewnością dostrzegł inwestor i postanowił wykorzystać szansę przejmując kolejną firmę na rynku.

Cynk o transakcji dał Krzysiek. Jej szczegóły są w KRS.


Zapisz się do newslettera wypełniając pola poniżej. Będziesz na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami związanymi z Silesia SEM i informacjami o marketingu internetowym w sieci. Nie spamujemy.

Zostanie wysłany do Ciebie e-mail potwierdzający: przeczytaj zawarte w nim instrukcje, aby potwierdzić subskrypcję.

Twój email:

 Zapoznałem się z polityką prywatności.

The following two tabs change content below.

Artur Strzelecki

Niezależny specjalista SEM, który upowszechnia wiedzę o marketingu w wyszukiwarkach internetowych. W wolnych chwilach doradza dużym i małym klientom.

3 przemyślenia nt. „Grupa Bauer kupuje kolejną firmę SEO w Polsce. Po Sunrise System i Artefakt czas na Top Solutions

  1. Nastąpi unifikacja kilku firm i powstanie duży polski dom mediowy. Kwestia chwili kiedy zdecydują się kupić firmę z doświadczeniem w ux, mediach cyfrowych i innych polach marketingu.

    Artefakt chyba jest też spółką komandytowa

  2. TopSolutions ma dużą bazę klientów, podobnie jak pozostałe firmy. Konsolidacja ułatwi im wymianę informacji i jeszcze większą penetrację rynku, jednym słowem kasą się będzie zgadzać. Ciekawe czy rzeczywiście nastąpi w przyszłości scalenie tych firm by stworzyć dom mediowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *