Największy i bezpieczny system wymiany linków na świecie

Parametry systemu

Zastanawiasz się czy i jak to jest możliwe, żeby system wymiany linków był bezpieczny? W dodatku jest to taki SWL, który jest ponad krajowy, tzn. użytkownicy tego systemu są z różnych państw i wkładają do niego swoje krajowe domeny? A jednak, jest taki system, ma się całkiem świetnie i notuje coraz lepsze wyniki.

Parametry

Na początek przyjrzyjmy się podstawowym parametrom jakie w systemie możemy otrzymać.

  • Liczba domen: 3 381 436
  • Unikalne IP: 834 719
  • Liczba linków w systemie (uwaga!): 4 907 780 315

Przy takich parametrach systemu każdy inny znany mi SWL wypada jak ziarenko na piasku. Pozostałe liczby na zrzucie ekranu z Majestic SEO poniżej. Imponujące prawda?

Parametry systemu

Gdyby to porównać z największymi rotacyjnymi SWLami z naszego rynku to tak:

  • e-weblink: 25 tysięcy domen, 4 tysiące unikalnych IP i ok 65 tysięcy wychodzących linków
  • gotlink: 28 tysięcy domen, 6,5 tysiąca unikalnych IP i ok 1 mln wychodzących linków

Każdy może zauważyć, że są to maleństwa w porównaniu z wcześniej wspomnianą konkurencją.

Koszty uczestnictwa

Tu ciekawostka, system jest bezpłatny. Nie ma żadnych opłat abonamentowych. Jedyne co trzeba zrobić, to zapisać się do systemu i podłączyć do niego swoje strony. Nie ma też skryptu instalacyjnego. Zgodnie z instrukcją, trzeba na każdej stronie, czyli będą to linki sitewide, wstawić link do strony systemu. W zamian za to system na swoich stronach będzie wyświetlał linki do Twoich stron, ale w obrębie domeny systemu.

Follow i nofollow

Zaznaczę tutaj, że nie jest to typowy SWL znany z naszego podwórka, w którym wkładamy strony do systemu i w zamian za to możemy wyświetlać swoje linki na innych stronach podłączonych do niego. W tym systemie zasady są trochę inne.

Na swoich stronach umieszczasz linki do stron należących do systemu, natomiast system emituje linki do stron należących do systemu, a dopiero na tych stronach możesz umieszczać linki do swoich stron. Trochę to zawiłe, ale skuteczne i wszyscy na to przystają.

Inną ciekawostką jest to, że system wymaga aby linki, które do niego się umieszcza były linkami follow, natomiast sam daje linki nofollow. Można to w niewielkim zakresie zmienić i część linków będzie follow, ale jest to dla użytkowników bardziej zaawansowanych.

Bezpieczeństwo

Czytałem już o próbach zgłoszenia tej sieci wymiany linków w spam raporcie, do tej pory bezskutecznie. Nie ma pewności czy system faktycznie narusza wytyczne Google. Przede wszystkim ta roszada z follow i nofollow jest sporą zagadką. Skoro system daje linki nofollow to nie przekazuje PageRanku do stron wychodzących. Sam otrzymuje linki follow, ale nic w zamian za to nie daje, więc nie można mówić o tym że je kupuje. Jedyne co zapewnia, to ruch przez te linki, które publikuje.

Adres systemu

System jest powszechnie znany i dostępny pod tym adresem. Wstyd przyznać, ale też jestem uczestnikiem tego systemu, tak samo jak wiele innych osób, które prowadzą swoje strony internetowe.

PS. Jeśli powyższe rozważania wprawiły Cię w dobry humor to spodobają Ci się również poniższe przykłady innej natury Google:

Tweet, który ujawnił jakim trolem jest Google
Jak bezkarnie zaspamować Google milionem identycznych stron?


Zapisz się do newslettera wypełniając pola poniżej. Będziesz na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami związanymi z Silesia SEM i informacjami o marketingu internetowym w sieci. Nie spamujemy.

Zostanie wysłany do Ciebie e-mail potwierdzający: przeczytaj zawarte w nim instrukcje, aby potwierdzić subskrypcję.

Twój email:

 Zapoznałem się z polityką prywatności.
The following two tabs change content below.

Artur Strzelecki

Niezależny specjalista SEM, który upowszechnia wiedzę o marketingu w wyszukiwarkach internetowych. W wolnych chwilach doradza dużym i małym klientom.

6 przemyśleń nt. „Największy i bezpieczny system wymiany linków na świecie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *