Jak bezkarnie zaspamować Google milionem identycznych stron?

spam

Na hipokryzję Google spoglądam czasem z uśmiechem, czasem z zażenowaniem. Ostatnie kilka dni obfituje w komunikaty o nienaturalnych linkach wychodzących ze strony bądź o czystym spamie (niezbyt zgrabne tłumaczenie). Strony, które Google kwalifikuje jako „czysty spam” mogą wyświetlać automatycznie generowany tekst lub naruszać inne zasady wynikające ze wskazówek Google co do jakości. Festiwal SEO 2017 Katowice Jedną z takich wskazówek jakościowych jest umieszczanie na stronie wartościowej, jakościowej treści. Google tak to definiuje w swoich wskazówkach:

Zastanów się, co czyni Twoją witrynę wyjątkową, wartościową lub dzięki czemu jest ona atrakcyjna dla użytkowników. Zaprojektuj swoją witrynę w taki sposób, by wyróżniała się wśród innych podobnych witryn.

Zupełnie przypadkowo, oglądając jeden z hangoutów w którym John Mueller odpowiada na różne pytania związane z działaniem Google, zwróciłem uwagę na adres URL do prezentacji, którą miał otwartą. To jedno spostrzeżenie wystarczyło, aby namierzyć ponad 1 milion identycznych stron znajdujących się w indeksie Google, na których nic nie ma.

Oceńcie sami, czy to co znajdziecie pod tym skrótem goo.gl/0aLNtt spełnia wymagania jakościowe i wartościowe jeśli chodzi o treść oraz co można zrobić, gdy takie naruszenia wytycznych Google dopuszcza się …


Masz problem? Potrzebujesz fachowej obsługi z zakresu SEM/SEO ? Skontaktuj się z nami, już dziś! Napisz na kontakt@silesiasem.pl

Zapisz się do newslettera wypełniając pola poniżej. Będziesz na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami związanymi z Silesia SEM i informacjami o marketingu internetowym w sieci. Nie spamujemy.

Zostanie wysłany do Ciebie e-mail potwierdzający: przeczytaj zawarte w nim instrukcje, aby potwierdzić subskrypcję.

Twój email:

 Zapoznałem się z polityką prywatności.
The following two tabs change content below.

Artur Strzelecki

Niezależny specjalista SEM, który upowszechnia wiedzę o marketingu w wyszukiwarkach internetowych. W wolnych chwilach doradza dużym i małym klientom.