Jak bezkarnie zaspamować Google milionem identycznych stron?

spam

Na hipokryzję Google spoglądam czasem z uśmiechem, czasem z zażenowaniem. Ostatnie kilka dni obfituje w komunikaty o nienaturalnych linkach wychodzących ze strony bądź o czystym spamie (niezbyt zgrabne tłumaczenie). Strony, które Google kwalifikuje jako „czysty spam” mogą wyświetlać automatycznie generowany tekst lub naruszać inne zasady wynikające ze wskazówek Google co do jakości.

Jedną z takich wskazówek jakościowych jest umieszczanie na stronie wartościowej, jakościowej treści. Google tak to definiuje w swoich wskazówkach:

Zastanów się, co czyni Twoją witrynę wyjątkową, wartościową lub dzięki czemu jest ona atrakcyjna dla użytkowników. Zaprojektuj swoją witrynę w taki sposób, by wyróżniała się wśród innych podobnych witryn.

Zupełnie przypadkowo, oglądając jeden z hangoutów w którym John Mueller odpowiada na różne pytania związane z działaniem Google, zwróciłem uwagę na adres URL do prezentacji, którą miał otwartą. To jedno spostrzeżenie wystarczyło, aby namierzyć ponad 1 milion identycznych stron znajdujących się w indeksie Google, na których nic nie ma.

Oceńcie sami, czy to co znajdziecie pod tym skrótem goo.gl/0aLNtt spełnia wymagania jakościowe i wartościowe jeśli chodzi o treść oraz co można zrobić, gdy takie naruszenia wytycznych Google dopuszcza się …


Masz problem? Potrzebujesz fachowej obsługi z zakresu SEM/SEO ? Skontaktuj się z nami, już dziś! Napisz na kontakt@silesiasem.pl

Zapisz się do newslettera wypełniając pola poniżej. Będziesz na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami związanymi z Silesia SEM i informacjami o marketingu internetowym w sieci. Nie spamujemy.

Zostanie wysłany do Ciebie e-mail potwierdzający: przeczytaj zawarte w nim instrukcje, aby potwierdzić subskrypcję.

Twój email:

 Zapoznałem się z polityką prywatności.
The following two tabs change content below.

Artur Strzelecki

Niezależny specjalista SEM, który upowszechnia wiedzę o marketingu w wyszukiwarkach internetowych. W wolnych chwilach doradza dużym i małym klientom.

Ostatnie wpisy Artur Strzelecki (zobacz wszystkie)