Jak dodać stronę do wyszukiwarki Google?

Google Logo

Dodanie strony do Google to tylko z pozoru łatwa czynność. Wiele osób nie wie od czego rozpocząć. Istnieją 3 metody dodania strony do wyszukiwarki Google.

Pierwsza metoda, najczęściej stosowana przez wszystkich, to czekać, aż Google sam znajdzie stronę i doda ją do swojego indeksu. Niestety jest ona najwolniejsza. Nie znaczy, że nie jest skuteczna, ale zabierze więcej czasu, średnio ok. 30 dni od założenia nowej nowej domeny internetowej. Zapytasz pewnie jak to się dzieje, że Google sam znajduje strony lub stwierdzisz, że jest to niemożliwe. Dzieje się tak dlatego, że co 30 dni Google przeszukuje serwery DNS w poszukiwaniu nowo zarejestrowanych domen i udostępnia je w usłudze Google Public DNS. Obecnie ta metoda działa wszędzie na świecie, poza Turcją, która od zeszłego miesiąca blokuje tę usługę.

Druga metoda to zamieszczenie linka do nowo powstałej strony. Link możemy zamieścić w sieci społecznościowej lub na forum internetowym, gdzie możemy pochwalić się swoją nową stroną internetową. Poprzez linki poruszają się roboty Google, które przemierzają całą sieć Internet i zbierają o wszystkim informacje. Gdy robot Google napotka link do nowej strony na swojej drodze, niezwłocznie się pod nią uda, doda ją do wyszukiwarki Google i udostępni ją szukającym użytkownikom. Kiedy już dodasz stronę do Google, możesz sprawdzić jej wyniki w Google za pomocą SEMSTORM.

Trzecia metoda polega na skorzystaniu z narzędzia oferowanego przez Google. Chodzi o formularz pod adresem www.google.com/webmasters/tools/submit-url, który jest częścią Narzędzi dla Webmasterów Google. Prawo skorzystania z tego narzędzia ma każdy, kto posiada Konto Google, czyli np. korzysta z poczty Gmail lub ma konto w serwisie YouTube. Wszystkie usługi Google są ze sobą połączone, zatem wystarczy tylko jedna aktywna usługa aby móc skorzystać z każdej innej.

Dodaj stronę do Google

Pod wyżej wspomnianym adresem widoczny jest powyższy formularz oraz informacje, że Google dodaje nowe strony do naszego indeksu i aktualizuje istniejące podczas każdego indeksowania sieci. Jeśli masz nowy adres URL, poinformuj nas o tym tutaj. Nie dodajemy do indeksu wszystkich przesłanych adresów URL i nie możemy przewidzieć ani zagwarantować terminu pojawienia się ich w indeksie, ani tego, czy w ogóle się w nim znajdą.

Adres nowej strony należy umieścić w formularzu, przepisać kod zabezpieczający i wysłać formularz. Odpowiedź o przyjęciu strony pojawi się natychmiast. Prawie zawsze jest ona pozytywna, jednak czasem, bardzo rzadko ujrzymy komunikat o treści „Podczas przetwarzania żądania wystąpił błąd„.

To już wszystko co można napisać o tym jak dodać stronę do Google!


Zapisz się do newslettera wypełniając pola poniżej. Będziesz na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami związanymi z Silesia SEM i informacjami o marketingu internetowym w sieci. Nie spamujemy.

Zostanie wysłany do Ciebie e-mail potwierdzający: przeczytaj zawarte w nim instrukcje, aby potwierdzić subskrypcję.

Twój email:

 Zapoznałem się z polityką prywatności.

The following two tabs change content below.

Artur Strzelecki

Niezależny specjalista SEM, który upowszechnia wiedzę o marketingu w wyszukiwarkach internetowych. W wolnych chwilach doradza dużym i małym klientom.

18 przemyśleń nt. „Jak dodać stronę do wyszukiwarki Google?

 1. Bardzo ciekawy wpis. Ale ta 3 metoda na obecną chwile coś nie działa bo za każdym razem wyskakuje błąd – Podczas przetwarzania żądania wystąpił błąd.

 2. Właśnie dzisiaj też zauważyłem, że pojawił się ten komunikat częściej niż zwykle. Jeszcze parę dni w ten sposób przyspieszałem indeksowanie niektórych treści i działało.

 3. Myślałem, że trzecia metoda jest równoznaczna z dodaniem strony do Narzędzi dla Webmasterów Google. Czyli oprócz dodania do Narzędzi trzeba jeszcze zgłosić stronę jak w metodzie trzeciej?

 4. Tak, dodanie strony do Narzędzi bedzie bezcelowe gdy strony nie ma w Google. Bedzie brak danych. Podobnie, dodanie strony do Google, nie jest dodaniem do Narzędzi.

 5. Metoda znana i lubiana, bardzo efektywna, pamiętajcie o tym, że jeśli google w zaindeksowanych podstronach danej witryny nie odnajdzie linka do nowego urla to nie doda podstrony.

 6. Trzecia metoda chyba najbardziej skuteczna i możemy liczyć na najszybsze zaindeksowanie strony przed Google.

 7. Najczęściej to zanim ja dodam stronę do Google to ona w tej wyszukiwarce już siedzi:)

 8. moim zdaniem najszybszy sposob, to link na stronie, która jest już zaindeksowane. Strony, które tak dodaje – są indeksowane w mnie więcej 12 godzin

 9. Od lat używam trzeciej metody i nie muszę czekać nawet dwóch minut aż moja strona pojawi się w Google.

 10. Czy istnieje sposób zweryfikowania darmowej strony z wordpressa? Ponieważ nie mam dostępu do kodu HTML nie mogę umieścić metatagu do strony głównej. 3 sposób nie działa.

 11. metoda 3 jest good
  po sekundzi google wyszukało moją stronę

  dzięki artur
  polecam cie

 12. „Twoje żądanie zostało odebrane i zostanie wkrótce przetworzone” to dobrze czy źle? Ile się czeka na odpowiedź od Google?

 13. Czy jeżeli adres strony dodam poprzez sposób trzeci z prywatnego maila, a jest to adres np. sklepu czy będzie to w jakiś sposób naruszenie jakichś regulaminów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *