Jak usprawnić zarządzanie wieloma blogami?

wpdash

Załóżmy, że jesteś blogerem prowadzącym jednocześnie kilka blogów opartych na WordPressie. Już samo poszukiwanie pomysłów na ciekawe i kreatywne artykuły zajmuje wiele czasu, nie mówiąc o ich zredagowaniu czy dodaniu. Do tego dochodzi jeszcze konieczność stałego nadzorowania blogów: wprowadzanie aktualizacji, moderowanie komentarzy, itp. Jasne, da się wszystko rozplanować w taki sposób, by zminimalizować poświęcany na te działania czas. Ale po co sobie utrudniać, jeśli istnieją skuteczne narzędzia, pozwalające na usprawnienie zarządzania wieloma blogami jednocześnie?


Zobacz 7 częściowe szkolenie online z pozycjonowania i optymalizacji


Nie da się ukryć, że możliwość panowania nad wszystkimi blogami z jednego miejsca byłaby znacznie łatwiejsza. Zamiast logować się do panelu administracyjnego raz po raz, wygodniej byłoby sprawować kontrolę nad wszystkimi domenami z jednego miejsca, a przy okazji korzystać z wielu innych udogodnień. I tu z pomocą przychodzi polskiej produkcji, zaawansowany menedżer stron, który pozwala na znaczne usprawnienie pracy blogerów, a jednocześnie daje dostęp do mnóstwa innych funkcjonalności. Mowa o WPDASH.

Aktualizacje – łatwiejsze zarządzanie blogami

Narzędzie daje dostęp do w miarę intuicyjnego panelu administracyjnego, do którego można podłączyć nawet kilkadziesiąt prowadzonych blogów (jeśli oczywiście ktoś ma taką potrzebę). Z tego jednego miejsca ma się równocześnie dostęp do najważniejszych informacji o każdym z blogów – danych systemowych WordPressa, m.in., w zakresie pluginów, motywów, zaplanowanych kopiach zapasowych i ostatnio dodanych komentarzach.

Narzędzie umożliwia masowe wykonywanie wielu operacji jednym kliknięciem. Chodzi przede wszystkim o przeprowadzanie aktualizacji systemu WP, motywów, wtyczek. Można proces ten zrealizować dla wszystkich domen albo też wybrać tylko określone blogi.

Najważniejsze w tym wszystkim jest jednak to, że nie trzeba przelogowywać się z jednego panelu do drugiego, by móc wykonać jakąś akcję.

Statystyki – analizowanie zachowań użytkowników

Każdemu blogerowi zależy na tym, by wzbudzić zainteresowanie odbiorców, wywołując spory ruch na stronie. By było to możliwe, należy dokładnie analizować zachowania użytkowników. Trzeba wiedzieć, które wpisy cieszą się największą popularnością, a które zupełnie są pomijane. Warto poznać również źródła ruchu. Taka wiedza jest cenna, ponieważ pozwala dostosować bloga w taki sposób, by stanowi odpowiedź na oczekiwania użytkowników.

WPDASH można zintegrować z platformą PIWIK. Dzięki temu bloger uzyskuje dostęp do najważniejszych danych i statystyk, np. liczbie wizyt, czasie trwania odwiedzin, miejsc skąd przychodzą, jak duże jest ich zaangażowanie. Mając taką wiedzę i dokonując gruntownej analizy, można w taki sposób modyfikować bloga, by wzbudzić jeszcze większe zainteresowanie.

Śledzenie – monitorowanie konkurencji

Nawet jeśli prowadzisz blogi o tematyce niszowej, z pewnością masz konkurentów. Zamiast traktować ich jak wrogów, wykorzystaj ich do poprawy efektywności swoich działań jako blogera. Monitorując ich poczynania, możesz dowiedzieć się o popełnianych przez nich błędach, starając się unikać ich powielania u siebie. Śledząc konkurencję, możesz inspirować się ich działaniami, jeśli przynoszą oczekiwane efekty.

WPDASH pozwala na wygodne monitorowanie konkurencji, a także całej branży pod kątem określonych słów kluczowych. Jest to możliwe dzięki integracji z Mention – aplikacja przeszukuje zasoby Internetu nie tylko na stronach www czy serwisach informacyjnych, ale również w mediach społecznościowych, na blogach czy podcastach.

Ochrona – większe bezpieczeństwo blogów

Bezpieczeństwo prowadzonych blogów to sprawa nadrzędna. Wszystkie strony każdego dnia narażone są na ataki hakerów czy wirusy, co może skutkować trwałą utratą danych.
WPDASH jest menadżerem stron, który zapewnia bezpieczeństwo blogów na kilku płaszczyznach jednocześnie. Po pierwsze system wyszukuje wszelkie zagrożenia i doprowadza do naprawy zainfekowanych plików. Po drugie pozwala na integrację z CloudFlare, co daje dodatkowe zabezpieczenie przed hakerami, wirusami czy malware. Po trzecie – dzięki integracji z Rublonem zapewnia podwójne bezpieczeństwo dostępu – dwuetapowe uwierzytelnianie sprawia, że nawet znając login i hasło nie można się zalogować bez posiadania specjalnego kodu.

Warto mieć świadomość, że bezpieczeństwo bloga to również ochrona przed utratą danych. WPDASH pozwala na automatyczne przeprowadzanie backup’ów – zgodnie z zaplanowanym wcześniej harmonogramem. Wystarczy określić parametry kopii zapasowych tylko raz, by proces przebiegał całkowicie automatycznie.

SEO – wsparcie pozycjonowania

Blogerzy, którym zależy na zdobywaniu wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania, powinni pomyśleć o wsparciu pozycjonowania. Dobre efekty przynosi zbudowanie zaplecza SEO, z którego można linkować do prowadzonych blogów.

Żeby usprawnić proces stawiania nawet kilkudziesięciu stron zapleczowych, WPDASH zintegrowano z SEOUPPER. Jest to soft, którego celem jest automatyzacja budowania wartościowego zaplecza. Masowość operacji, klonowanie projektów oraz wiele przydatnych funkcji analitycznych – to tylko kilka najważniejszych funkcjonalności.

Ciekawą opcją jest również pełna dywersyfikacja domen. Wykorzystywanie różnych adresów IP, klas adresowych czy różnych geolokalizacji świetnie sprawdza się w przypadku prowadzenia kilku blogów jednocześnie. Wystarczy kilka kliknięć w zintegrowanym RocketIPs, by zmienić geolojkalizację domeny, pozostając na tym samym serwerze.

Przetestuj WPDASH

Funkcjonalności WPDASH brzmią zachęcająco. Żeby to sprawdzić w praktyce, wystarczy zapisać się na bezpłatne 14-dniowe beta testy, by przekonać się o wielu możliwościach tego menedżera stron i ocenić jego przydatność przy zarządzaniu nawet jednym tylko blogiem. Cena końcowa usługi nie jest jeszcze znana.


Zapisz się do newslettera wypełniając pola poniżej. Będziesz na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami związanymi z Silesia SEM i informacjami o marketingu internetowym w sieci. Nie spamujemy.

Zostanie wysłany do Ciebie e-mail potwierdzający: przeczytaj zawarte w nim instrukcje, aby potwierdzić subskrypcję.

Twój email:

 Zapoznałem się z polityką prywatności.

The following two tabs change content below.

Artur Strzelecki

Niezależny specjalista SEM, który upowszechnia wiedzę o marketingu w wyszukiwarkach internetowych. W wolnych chwilach doradza dużym i małym klientom.

3 przemyślenia nt. „Jak usprawnić zarządzanie wieloma blogami?

  1. Sporo tych funkcji, ciekawe integracje, brzmi naprawdę zachęcająco. Mnie zawsze przy tego typu softach, martwi fakt udostępniania (niejako odsłaniania) własnych stron/pomysłów. W końcu ktoś będzie miał wgląd w cały nasz repertuar i tak na prawdę nie mamy pewności jak to wykorzysta.
    Jest już sporo softów do zarządzania WordPress-ami(Infinitewp, managewp itp). Jak do tej pory większość odstraszała ceną (przynajmniej mnie). Wydaje mi się, że właśnie odpowiednia konstrukcja pakietów i cena + ewentualne dokupywane moduły (funkcjonalności) będą kluczem do zachęcenia do korzystania z tego soft-u. Potestujemy zobaczymy., mam nadzieje, że nie zabiją softu ceną.

  2. Fajnie, że firmy starają się dać możliwość przetestowania produktu przed jego zakupem. Właśnie od dziś jestem na etapie testowania tego systemu, a mam obecnie około 40 blogów. Dzięki za informacje na temat wpdash.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *