Odpicuj swojego Analyticsa – konfiguracja i zbieranie danych

Pimp my Analytics

Chcę odpicować Wasze konta Google Analytics. Ruszam z nowym projektem  #PimpMyAnalytics. W każdy piątek spodziewajcie się kolejnego odcinka z serii Odpicuj swojego Analyticsa. Pierwsza garść wskazówek poniżej:

* Sprawdź czy Twój kod śledzący Google Analytics Tracking Code (GATC) nie powoduje tzw. self-referrali lub czy nie rejestruje sesji na niektórych podstronach w ramach analizowanej domeny (http://goo.gl/I5cRKx)

* Upewnij się, że na stronach błędów np. 404, 500 znajduje się Twój GATC

* Sprawdź czy masz właściwie skonfigurowany widok danych, który usuwa z adresów URL parametry, np. sessionID, fb_action_ids itp.

* Jeśli Twoja wyszukiwarka ma statyczny adres URL, bez przekazywania parametru wyszukiwania np. q zmodyfikuj GATC lub popracuj z ustawieniami pliku .htaccess abyś mógł zacząć wykorzystywać raport Wyszukiwania w witrynie.

* Wyklucz własny ruch z Google Analytics korzystając z filtrów, np. wyklucz własne IP

* Używaj tagowania URL tzw. UTMami (http://goo.gl/9j3Lz) w e-mailach, newsletterach, RSS, social mediach.

* Upewnij się, że Twój serwer przekierowując użytkownika na stronę docelową nie usuwa parametru GCLID

* Sprawdź czy meta refresh powodując przekierowanie nie powoduje utraty GCLID

* Zweryfikuj poprawność wdrożenia modułu e-commerce w Google Analytics, szczególnie sprawdzając czy masz odpowiednie przypisanie kategorie

* Upewnij się, że wartość strony, którą analizujesz nie miesza wartości celu oraz wartości transakcji. Segmentuj!

Kolejna porcja wskazówek będzie dotyczyła informacji o filtrach. Chyba, że będziecie chcieli czegoś innego. Ładujcie info w komentarzach czy pomysł jest OK i w którą stronę ma być rozwijamy!


Zapisz się do newslettera wypełniając pola poniżej. Będziesz na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami związanymi z Silesia SEM i informacjami o marketingu internetowym w sieci. Nie spamujemy.

Zostanie wysłany do Ciebie e-mail potwierdzający: przeczytaj zawarte w nim instrukcje, aby potwierdzić subskrypcję.

Twój email:

 Zapoznałem się z polityką prywatności.
The following two tabs change content below.

Maciej Lewiński

Ninja w iSurvival
Od wielu lat specjalizuje się w marketingu internetowym. Wielokrotny prelegent na najważniejszych konferencjach branży internetowej, m. in. SEMcamp, Akademia Google dla Agencji, Internetowa Rewolucja.Ma za sobą kilkaset szkoleń i wykładów poświęconych efektywnemu wykorzystaniu internetu. Współpracując z Google szkoli Agencje SEM, w ramach Akademii Google Partners.

4 przemyślenia nt. „Odpicuj swojego Analyticsa – konfiguracja i zbieranie danych

  1. Zgadzam się z Pawłem. Pomysł jak zwykle zacny, ale przy niektórych punktach warto by napisać troszkę więcej (np. ostatni jest dość enigmatyczny).

  2. Artur robi Ctrl+C i Ctrl+V z mojego profilu na G+ stąd te krótkie, enigmatyczne informacje. Przy następnym wpisie dam pojawią się bardziej rozbudowane opisy. O ile dostanę wpis do recenzji przez publikacją. Dzięki za komentarze.

  3. Super pomysł – taka chacklista się przyda (ja mam swoją – porównamy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *