Wybierz niestandardowy URL dla swojej strony Google+

Google+ logo

Wybierz niestandardowy URL dla swojej strony Google+” – Tak brzmiał nagłówek listu, który dziś zawitał na skrzynkę pocztową związaną ze stroną na Google+. Opłacił się wysiłek włożony w tworzenie strony i jej prowadzenie. Google wynagrodził go właśnie niestandardowym adresem URL dla Silesia SEM.

Niestandardowy URL to krótki i łatwy do zapamiętania adres internetowy prowadzący bezpośrednio do  profilu lub  strony w Google+. Niestandardowy URL do profilu lub strony Google+ może dostać każdy, kto spełnia odpowiednie wymagania. Można wybrać jeden z adresów, które Google wstępnie przypisał do profilu lub strony w Google+.

Niestandardowy adres URL

W treści listu mogłem przeczytać: W Google+ możesz teraz mieć własny URL, przy użyciu którego łatwiej wskażesz innym swoją stronę (koniec z długimi URL-ami). Zobacz, jaki URL zarezerwowaliśmy dla Ciebie. Otrzymałem możliwość skorzystania z adresu google.com/+SilesiasemPl (teraz będzie lans!), co też natychmiast uczyniłem. W euforii nie zrobiłem żadnych zrzutach ekranu, ale jak wygląda ta procedura zobaczycie u Wojtka.

Zmieniłem wielkość liter w niestandardowym adresie URL, poprzez otwarcie sekcję „Linki” w profilu Google+ i edycji w oknie pozwalającej wprowadzić zmiany w formatowaniu. Można zmieniać tylko wielkość liter oraz znaki akcentowane lub diakrytyczne w adresie URL, ale nie sam adres. Obecnie adres jest w postaci google.com/+SilesiaSEMpl

Warunki przyznawania niestandardowych adresów URL

Każdy kto chce otrzymać niestandardowy URL, to jego konto musi mieć dobrą opinię oraz spełniać następujące wymagania:

 1. Wymagania w przypadku profili osób:
  1. Więcej niż 10 obserwatorów
  2. Konto uruchomione ponad miesiąc temu
  3. Zdjęcie w profilu
 2. Wymagania w przypadku lokalnych stron Google+: przedsiębiorstwo musi być zweryfikowane i świadczyć usługi lokalnie
 3. Wymagania w przypadku nielokalnych stron Google+: strona musi zawierać link do domeny internetowej witryny

Jak dostać adres URL? Nie wiem! Strona właśnie przekroczyła 300 obserwatorów. W przykładzie u Wojtka jest dosłownie 7. Moja strona jest typem: Strona Google+. U Wojtka typ to Google+ Lokalnie. Jest zweryfikowana poprzez adres internetowy oraz zgłoszona przez formularz integracji Strony z wynikami wyszukiwania. Najwyraźniej strona okazała się być już na tyle widoczna, by Google wynagrodziło to własnym adresem URL.

Co prawda kilka ostatnich postów to były tylko publikacje obrazków z rankingiem Alexa, ale ten ranking też pokazuje wzrost popularności strony. Obecnie Alexa Poland wynosi 236.Alexa Poland 236
E-mail z informacją o adresie przyszedł o 21:10, gdzie o 21:14 na Google+ Paweł Rabinek doniósł o tym samym.


Zapisz się do newslettera wypełniając pola poniżej. Będziesz na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami związanymi z Silesia SEM i informacjami o marketingu internetowym w sieci. Nie spamujemy.

Zostanie wysłany do Ciebie e-mail potwierdzający: przeczytaj zawarte w nim instrukcje, aby potwierdzić subskrypcję.

Twój email:

 Zapoznałem się z polityką prywatności.
The following two tabs change content below.

Artur Strzelecki

Niezależny specjalista SEM, który upowszechnia wiedzę o marketingu w wyszukiwarkach internetowych. W wolnych chwilach doradza dużym i małym klientom.

6 przemyśleń nt. „Wybierz niestandardowy URL dla swojej strony Google+

 1. Szukałem, szukałem, szukałem i nie ma. Chyba nie każdy został wyróżniony 🙁
  Możliwe, że będzie udostępniane sukcesywnie.

 2. Moja strona na G+ została założona kilka dni temu – profil strony www. Nie ma jeszcze żadnych obserwatorów, strona nie ma jeszcze wrzuconego loga, a już dostała propozycje przyjaznego adresu.

  Jak widać, w przypadku tego typu profili liczy się po prostu adres do strony www, na której z kolei są odnośniki do profilu w G+

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *