Koszty prowadzenia firmy pozycjonującej w Polsce (infografika)

Koszty prowadzenia firmy seo

Niedawno razem z Mateuszem Delą, poprosiliśmy o odpowiedzi w ankiecie na pytania dotyczące kosztów prowadzenia firmy pozycjonującej. Wcześniej Mateusz podzielił się swoimi doświadczeniami jeśli chodzi o stawki i zarobki pozycjonerów w Polsce. Artykuł otrzymał sporo komentarzy, ponieważ zarobki to zawsze emocjonujący temat i wiele osób się chętnie wypowiada. W kilku z tych komentarzy pojawiła się sugestia aby zmierzyć ile kosztuje pozycjonowanie i prowadzenie firmy seo.

Ankieta została przeprowadzona w dniach o 4 do 10 kwietnia 2013 roku. Zaprosiliśmy do udzielenia odpowiedzi wielu znajomych prowadzących swoje firmy seo. Ankieta była publicznie dostępna w Google+, na Facebooku i forum PiO. W czasie tego tygodnia, po zweryfikowaniu otrzymanych odpowiedzi, dostaliśmy 49 wypełnionych ankiet. Ankieta zawierała również pole z prośbą o adres e-mail, na które obiecaliśmy wysłać surowe, zebrane dane, które otrzymało 28 osób.

Festiwal SEO 2017 Katowice

Najwięcej odpowiedzi otrzymaliśmy z województw mazowieckiego, małopolskiego i śląskiego. Ta grupa odpowiedzi jako reprezentująca te trzy województwa trafiła na prawą stronę infografiki. Z pozostałych województw pojawiły się odpowiedzi, ale nie były one w takiej liczbie, by na jej podstawie wyciągać wnioski. Lewa strona infografiki przedstawia wszystkie zebrane informacje posegmentowane według wielkości przedsiębiorstwa. Zastosowaliśmy skalę MŚP z podziałem na jednoosobową działalność gospodarczą, mikro i małe przedsiębiorstwa.

Na infografice znajdują się odpowiedzi na 10 zadanych przez nas pytań. Pierwsze 7 pytań było obowiązkowych. W przypadku, gdy ktoś nie ponosił wymienionego kosztu, wpisana wartość wynosiła zero, a do średniej trafiły odpowiedzi różne od zera. Ostatnie trzy pytania nie były obowiązkowe i zostały wypełnione w przez osoby udzielające odpowiedzi w około 60%.

Dziękujemy raz jeszcze wszystkim osobom, które podzieliły się swoimi „poufnymi” danymi, w niektórych przypadkach otrzymaliśmy nawet kwoty dokładne co do jednej złotówki.

Infografika jest dostępna na licencji CC-BY-SA, co oznacza, że wolno ją kopiować, modyfikować, budować na jej podstawie nowe dzieła itp wskazując jako pierwotne miejsce opublikowania adres URL infografiki: https://www.silesiasem.pl/koszty-prowadzenia-firmy-pozycjonujacej-infografika oraz autorki grafiki z agencji kreatywnej Milky: http://www.milky-design.com/

https://www.silesiasem.pl/wp-content/uploads/2013/07/infografika-koszty-seo.jpg

Koszty prowadzenia firmy SEO w Polsce

Skomentuj otrzymane dane i porównaj je ze swoimi kosztami.


Masz problem? Potrzebujesz fachowej obsługi z zakresu SEM/SEO ? Skontaktuj się z nami, już dziś! Napisz na kontakt@silesiasem.pl

Zapisz się do newslettera wypełniając pola poniżej. Będziesz na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami związanymi z Silesia SEM i informacjami o marketingu internetowym w sieci. Nie spamujemy.

Zostanie wysłany do Ciebie e-mail potwierdzający: przeczytaj zawarte w nim instrukcje, aby potwierdzić subskrypcję.

Twój email:

 Zapoznałem się z polityką prywatności.

The following two tabs change content below.

Artur Strzelecki

Niezależny specjalista SEM, który upowszechnia wiedzę o marketingu w wyszukiwarkach internetowych. W wolnych chwilach doradza dużym i małym klientom.