Relacja z trzeciego spotkania

Mariusz Gąsiewski

We wtorek 23 lutego o godzinie 17:30 rozpoczęło się trzecie już spotkanie Silesia SEM, na które zaproszeni zostali Wojciech Skarbek właściciel firmy SEOLider oraz Mariusz Gąsiewski autor bloga „Marketing w Internecie”. Spotkanie przygotowane zostało przez Artura Strzeleckiego z ramienia Akademii Ekonomicznej w Katowicach.

Niestety ze względu na utrudnienia w ruchu drogowym- czyt. korki;) oraz opóźnienie pociągu opóźniło się również rozpoczęcie spotkania. Podczas tej luki czasowej przypomniano wszystkim uczestnikom, że zapis video i prezentacje dostępne będą za parę dni na stronie spotkania. Następnie Artur Strzelecki przypomniał o spotkaniu, które zaplanowano po wykładzie w klubie Arkady jak również pierwszy raz oficjalnie ogłosił organizację warsztatów nad którymi czuwa Rada Programowa, a które przewidziano na 10.06.2010r.

Na spotkaniu był obecny dziekan wydziału Informatyki i Komunikacji prof. dr. hab. Jerzy Gołuchowski, który podziękował wszystkim za przybycie na zebranie. Wszyscy nadal z niecierpliwością czekali na głównych gości.


Zobacz Pozycjonowanie sklepu internetowego - 2 częściowe szkolenie online


O popularności Eventu może świadczyć fakt, że sala pękała w szwach. Jak to ujął organizator„pobiliśmy rekord popularności”, – na spotkanie przyszło 170 osób.  Zwiększyła się równie liczba patronów medialnych, którym Artur serdecznie podziękował. Patronami wydarzenia byli: Miasto Katowice, Dziennik Internautów, Media2, Marketingowiec.pl, DlaFirmy, oraz napisali jeszcze o spotkaniu MMSilesia, Śląskie Innowacje i Esil

Kilkanaście minut oczekiwań nie poszło jednak na marne. Wreszcie pojawił się Mariusz Gąsiewski. Z uśmiechem na ustach usunł z systemu wirusa, który został nazwany przez niego „przyjacielem rodziny”. Po powitaniu przeszedł on do prezentacji pt. „Dane a analizy, czyli jak efektywnie mierzyć używalność witryny”.

Galeria zdjęć na Facebooku

Po prezentacji grad pytań posypał się na Mariusza, który jednak dzielnie radził sobie i cierpliwie odpowiadał na każde z nich. Z odsieczą przybyli również uczestnicy spotkania, między którymi nawiązała się ciekawa dyskusja.

Niestety na spotkanie nie dotarł drugi z zaproszonych gości – Wojciech Skarbek. Kolejny raz przekonaliśmy się, że nie jesteśmy w stanie zwyciężyć niektórych zewnętrznych czynników, dlatego spotkanie, zakończyło się po wystąpieniu Mariusza Gąsiewskiego.

Myślę, że rosnąca popularność Silesia SEM może świadczyć o wysokim poziomie tego wydarzenia, a także o wyjątkowo ciekawej tematyce.

Relację przygotowała Kasia

The following two tabs change content below.

Artur Strzelecki

Niezależny specjalista SEM, który upowszechnia wiedzę o marketingu w wyszukiwarkach internetowych. W wolnych chwilach doradza dużym i małym klientom.

24 przemyślenia nt. „Relacja z trzeciego spotkania

 1. Ja muszę przyznać, że bardzo chciałem przyjść na spotkanie…
  Niestety ze względu na siły wyższe nie dotarłem, a mamie nie chciało się już potem zawieść mnie do Katowic 🙁
  mam nadzieję, że będę miał jeszcze okazję uczestniczyć w podobnym spotkaniu.

 2. Świetne spotkanie – dużo przydatnych informacji.
  Chociaż liczyłem na jakieś przybycie pracownika Google, który zdradzi sekretny algorytm ich wyszukiwarki 🙂

  Ale najlepsze jest sprawozdanie – lepsze niż samo spotkanie!
  Gratki Kasia!

 3. Miałem zamiar zjawić się na konferencji jednak w niewyjaśnionych okolicznościach autobus którym właśnie jechałem został zaatakowany przez kibiców i dlatego nie mogłem się pojawić:) mam nadzieję że następnym razem takie wydarzenie nie będzie miało miejsca i dotrę:)

 4. Jako osoba, która dopiero rozpoczęła naukę na specjalizacji e-biznes, wczorajsze spotkanie odebrałem jako interesujące i zachęcające do wgłębienia się w tematykę marketingu internetowego i analizy danych które można zebrać. Kilka kwestii jest dla mnie wciąż niejasnych, ale pewnie jest to spowodowane moja krótką znajomością tej tematyki i mam nadzieję, że zajęcia na uczelni rozwiną poziom mojej wiedzy w tym kierunku w takim stopniu, który pozwoli mi na wykorzystanie zdobytych wczoraj informacji w przyszłości. Może już nawet w tym semestrze, podczas udziału w konkursie Google Online Marketing Challenge w którym bierze udział kilka zespołów z mojej grupy dziekańskiej na AE w Katowicach.

 5. Ogólnie spotkanie mi się podobało,
  szkoda, że tematem była tylko analiza 😉 Szkoda również, że druga osoba prowadząca nie dojechała. Dosyć szczegółowe wytłumaczenie zagadnień, na parę rzeczy raczej bym nie wpadł. Dobra organizacja, czekam na więcej zagadnień związanych z SEM 😉 Zapraszam też na naszą relację z bloga Sprawozdanie z Silesia SEM

  Świetny jest też ebook pana Mariusza o AdWords oraz blog 😉 Widać, że w tym siedzi 😉

 6. Na warsztaty szedłem z wielkim zainteresowaniem, ale z racji tego że jestem świeżo upieczonym studentem specjalności e-biznes i nie posiadam zbyt dużej wiedzy w tym temacie, to niektóre pojęcia były dla mnie niezrozumiałe. Wystąpienie pana Mariusza było interesujące, szkoda że nie pojawił się drugi planowany prelegent … Ogólnie warsztaty dobrze zorganizowane, w miłej, „luźnej” atmosferze 🙂
  Z mniej oficjalnych spraw to przydałby się jakiś poczęstunek czy coś w tym stylu bo tak chłonąc wiedzę człowiek robi się głodny :p
  Oby więcej takich warsztatów ! Pozdro.

 7. Należę również do osób, które się nie mogły zjawić na spotkaniu… Bardzo żałuję, bo z pewnością spotkanie poszerzyłoby stan mojej wiedzy na temat Marketingu w Internecie…No ale na pewno będzie jeszcze okazja uczestniczyć w podobnych spotkaniach:)

 8. Spotkanie dobrze zorganizowane . Mimo, że tematyka zeszłorocznego spotkania było dla mnie dużo ciekawsza, to muszę przyznać, że dowiedziałam się kilku ciekawych i praktycznych informacji.

  Gratuluję wysokiej frekwencji !! 🙂

 9. Z przykrością muszę stwierdzić, że nie mogłam pojawić się na spotkaniu. Następnego na pewno nie przegapię, gdyż z relacji obecnych na szkoleniu kolegów wynika, że było warto poświęcić temu piękne wtorkowe popołudnie…

 10. Spotkanie było bardzo udane chociaż tylko jedna była prezentacja. Mimo, że mało zrozumiałem bo nie siedze jeszcze tak głęboko w temacie(mam nadzieje, że specjalizacja jaką wybrałem e-biznes pozwoli bardziej to wszystko ogarnąć) to sama prezentacja mnie bardzo zainteresowała. Dyskusja podjęta po prezentacji również dawała do myślenia, pokazała ,że ludzie się zmagają z różnymi problemami z zakresu tej tematyki.
  Oby więcej takich warsztatów;]

 11. Spotkanie uważam za bardzo udane i interesujące. Liczba osób obecnych na spotkaniu mile mnie zaskoczyła, spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Mam nadzieję, że kolejne planowane na 10 czerwca, zgromadzi jeszcze większą rzesze zainteresowanych tematyką marketingu internetowego.

 12. Cykl spotkań Silesia SEM moim zdaniem to strzał w dziesiątkę. Zainteresowanie studentów jak i absolwentów AE tematyką marketingu w wyszukiwarkach internetowych świadczy o niesamowitej frekwencji na tego typu spotkaniach. Gratuluję pomysłu i odwagi w organizacji tego typu spotkań co napewno nie należy do łatwego zadania. Myślę że czerwcowe warsztaty wypadną równie dobrze.

 13. Wspaniale zorganizowane spotkanie, jak i poprzednie, również to zawierało bardzo wiele przydatnych informacji! Gratuluję pomysłu i życzę dalszych sukcesów w organizacji spotkań Silesia SEM.
  Pozdrawiam 🙂

 14. Tomek:
  Słusznie, ja do relacji, której autorem jest Kasia dopisałem tylko 3 zdania i każde zawierało po kilka błędów, razem z tym. Wniosek prosty, nigdy nie pisz relacji po after party, które oczywiście było bardzo udane. Następnym razem zachęcam do przyjścia wszystkich, można poznać kilka sekretów 🙂

 15. Wykład był interesujący i klarowny. Zapisałem się nie wiedząc nic o temacie, a wykładowca opisał sprawę bardzo szczegółowo i zrozumiale. Z pewnością będę na następnych wykładach. Żałuję że nie byłem na poprzednich…

 16. U mnie podobnie jak u kolegi, też w gruncie rzeczy nie dokońca wiedziałam co kryje się za tematem wykładu, ale teraz już wiem 🙂
  Okazał się naprawdę interesujący, a jego treść napewno przyda się w przyszłości. Oczywiście zamierzam pojawić się 10 czerwca na warsztatach i zachęcam innych do przybycia 🙂

 17. Jedna z bardziej interesujących prezentacji w której uczestniczyłem. Wiele przydatnych informacji oraz pokazanie zupełnie innego spojrzenia na Google Analytics i jego raporty. Dla kogoś kto interesuje się tego typu tematami, pozycja obowiązkowa!

  ps. Nie wyszedłem na zdjęciu zbyt dobrze 😉

 18. Tematyka niezwykle ciekawa.
  Twórcze pytania i odpowiedzi na które bym nie wpadła;P.
  Frekwencja powalająca (na szczęście upolowałam jeszcze wolne miejsce).
  Do zobaczenia następnym razem:).

  p.s. Na szczęście na zdjęciach są tylko moje plecy i włosy;).

 19. Cieszę się, że załapałem się na wolne miejsce bo frekwencja trochę mnie zaskoczyła. Ogólnie prezentacja była bardzo interesująca w języku zrozumiałym nawet dla kogoś tak początkującego jak ja. Podobała mi się nieformalna atmosfera i swobodna dyskusja po wykładzie. Szkoda że nie dotarł drugi prelegent. Tematyka spotkania zdecydowanie ciekawsza niż na poprzednim (też udanym) spotkaniu. Pozdrawiam i czekam na następne 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *